Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti MicroStrategy, která se zabývá podnikovou analytikou, Michael Saylor zůstává dlouhodobě nakloněn bitcoinu navzdory chmurnému makroekonomickému pozadí.

V novém rozhovoru pro Fox News Saylor říká, že toto špičkové kryptoaktivum je „nejjistější věcí“ ve světě, který čelí mnoha nejistotám.

„Na trhu plném chaosu, hluku a zuřivosti potřebují lidé bezpečné místo, kde se mohou oddělit od zásahů vlády, agentury, nebo korporace. Bitcoin představuje férovou, otevřenou a spravedlivou síť s velmi jednoduchým slibem pro každého, kdo se chce připojit, a to, že to, co vlastníte, je vaše a nikdo vám to nevezme.“

Bitcoin nad zlato!

 

Saylor se vyjádřil poté, co Bitcoin ztratil téměř 60 % své hodnoty z historického maxima 69 000 dolarů. V době psaní tohoto článku se BTC směňuje za 29 650 USD.

Šéf MicroStrategy také upozorňuje na skutečnost, že navzdory špatnému výkonu Bitcoinu v posledních několika měsících je BTC od začátku pandemie více než 3x dražší. 

Na trzích se právě teď není kam jednoduše schovat. Všechny indexy se nacházejí na území medvědího (sestupného) trhu. Dluhopisy nepředstavují bezpečné útočiště, protože jsou to měnové deriváty. Akcie musí zvyšovat své peněžní toky rychleji než míra inflace.

Pokud se však podíváte na dva roky od začátku krize Covid, peněžní zásoba v USA vzrostla o 36 %. Zlato vzrostlo o 7 %. Index S&P vzrostl o 29 %. Nasdaq vzrostl pouze o 19 %. Bitcoin vzrostl o 229 %, takže pokud dokážete překousnout volatilitu a budete se dívat na věc z dlouhodobého hlediska, máte tam bezpečné útočiště.

Saylor říká, že on a jeho společnost budou i nadále nakupovat další BTC bez ohledu na cenu. 

„Kdykoli budu mít nějaké volné peníze, koupím další Bitcoin. Zaujímáme k tomu velmi, velmi dlouhodobý pohled.“

Saylor dále dovává, že adaptace BTC se jen zlepšuje. Z Washingtonu přichází velmi konstruktivní regulace a síť Lightning nás posouvá blíže k Satoshiho slibu, že umožní všem na světě obchodovat mezi sebou rychlostí světla férovým a spravedlivým způsobem….

„Vždy budu nakupovat na vrcholu. Maximalisté věří, že Bitcoin je nástrojem ekonomického posilování. Já se trh nesnažím časovat.“

zdroj: dailyhodl.com

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x