Etablovaná kryptoměnová burza Binance uzavřela partnerství se společnostmi Kharon a Neterium. Cílem je zajištění dodržování snakcí a ochrana platformy před rizikem nelegálních kryptoměnových transakcí. Kharon je datově analytická společnost zaměřená na finanční instituce. Neterium vyvíjí řešení pro dodržování předpisů v oblasti finanční kriminality. 
  
Podle tiskové zprávy je cílem partnerství posílit protokoly burzy Know-your-customer (KYC) a zlepšit prověřování sankcí. V rámci snahy o odhalování nelegálních převodů bude Neterium převádět data společnosti Kharon do screeningového prostředí Binance. 
 
Chagri Poyraz, globální vedoucí oddělení pro sankce ve společnosti Binance, se vyjádřil: „Spravujeme a déle rozvíjíme největší kryptoměnovéou burzu na světě, jsme proto odhodláni vybudovat špičkový program dodržování předpisů. Spolupráce se těmito společnostmi nám umožní využít nejlepší data ve své třídě od Kharonu s inovativní technologií Neteria.” 
  
Přední kryptoměnová burza s průměrným denním objemem obchodů ve výši 24 miliard dolarů se stala první platformou, která vyvinula program pro dodržování předpisů zavedením pokročilých řešení rizik, sankcí a KYC. 

Binance buduje důvěru 

Využití obou technologií buduje důvěru v činnosti prověřování burzy při zpřísňování sankcí. Splnění regulačních požadavků a řešení zvýšeného rizika umožňuje burze fungovat po celém světě.  
  
Když EU uvalovala sankce kvůli rusko-ukrajinskému konfliktu na kryptografické burzy, zakladatel CZ nejprve odmítl výzvu k omezování „normálních lidí“. O měsíc později však Binance podlehla tlaku veřejnosti a omezila aktivitu ruských uživatelů. Ti, kteří drželi více než 10 000 eur byli omezeni pouze na režim výběru.  
  
Howard Mendelsohn, ředitel pro klienty ve společnosti Kharon se k navázání spolupráce vyjádřil také. Uvedl, že platformy zaměřené na kryptografické služby potřebují větší bezpečnost s ohledem na rizika, která představují ekosystémy založené na kryptoměnách. „Poskytovatelé služeb v oblasti virtuálních aktiv vyžadují data a technologie nejvyšší kvality. Spolupráce s Binance na poskytování dat a analytických nástrojů je zásadním krokem k řešení rozšiřujících se regulačních očekávání a zmírnění rizik.

Podobně se vyjádřil i Florence Vicentini, obchodní ředitel společnosti Neterium technology. Potvrdil, že firma disponuje potřebnými schopnostmi pro řešení složitých případů použití tohoto typu. Navíc podotkl: “ Ze spolupráce s Binance jsme nadšeni, protože Neterium se specializuje na vysoce škálovatelné a složité případy použití. Požadavky společnosti Binance na dodržování procesů vyžadují právě takovou úroveň výkonu a flexibility, jakou naše rozhraní API nabízejí. “ 
  
Burza již dříve měla problémy s regulačními orgány, protože se jí v mnoha jurisdikcích nedařilo získat licence na finanční služby. S novými překážkami pro zločince budou tyto jurisdikce jistě hledět na Binance vlídněji.  

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x