V reakci na pád TerraUSD vznikl nový stablecoin, za kterým stojí plechovka ledového čaje AriZona. Projekt spustilo umělecké seskupení Mossy za podpory čaje AriZona. Nejprodávanější ledový čaj v USA je typický stabilní cenou 99 centů, kterou si drží už od roku 1996.

Stablecoin by si měl svou hodnotu udržovat, protože sleduje hodnotu jiného aktiva. TerraUSD byl založen na algoritmu, neexistovaly žádné klasické rezervy. Nedávný pád tohoto stablecoinu vedl ke ztrátám investorů ve výši 400 miliard dolarů.   

Skupina Mossy reagovala na pád Terry satirou. Rozhodla se vytvořit stablecoin krytý nejstabilnějším americkým aktivem, plechovkami ledového čaje AriZona. Majitel AriZony Don Vultaggio dokázal udržet stabilní cenu jedné plechovky po dobu 30 let. Vultaggio se dokonce nedávno zapojil do memu tím, že na Twitteru podpořil stablecoin AriZona.

Centralizovaná likvidita čaje

Mossy na webu projektu vysvětlil, jaké aktivum kryje stablecoin skupiny a jakým způsobem jej obdržet:  

"Každý USDTea je ekvivalentní a směnitelný za jednu 23 uncovou plechovku ledového čaje AriZona. Stačí nám poslat token a poplatek za zpracování, my vám pak zašleme fyzické plechovky AriZona. Vzhledem ke složitosti algoritmů jsou naši kvantifikátoři schopni zasílat čaj pouze v rámci Spojených států."

Brian Moore z Mossy v rozhovoru pro TechCrunch uvedl, že všech tisíc mincí se prodalo za méně než hodinu a půl od spuštní. 

Podle všeho se tým do tohoto projektu nepustil proto, aby vydělal peníze, ale aby se pokusil „stabilizovat nestabilní svět“. Whitepaper projektu naznačuje satirickou povahu mince; otázkou však zůstává, zda by satirické projekty typu Web3 mohly skutečně pomoci stabilizovat volatilitu kryptotrhu.  

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x