Zobchodované objemy byly v předminulém týdnu nejvyšší za poslední rok - že bychom dva týdny nazpět vskutku prošli onou vzývanou kapitulací?

Klíčové úrovně ke sledování:

Rezistence:

35 041 – Otvíračka Q3 2021

38 173 Klíčová úroveň od února 2021, mnoho silných reakcí, několikrát S/R flip

Supporty:

28 980 – Roční zavíračka 2020 => zavření pod touto úrovní = strukturální zlom do medvědího trhu (ne, nejsme a od definitivního průrazu 10 500 směrem vzhůru jsme v medvědím trhu ani nebyli)

V případě, že tuto naprosto klíčovou úroveň neudržíme, nabízejí se pak z hlediska případného očekávaného dna následující možnosti:

23 801‚Realizovaná cena‘ (Agregovaný průměr pořizovací ceny všech mincí od momentu, co se s nimi naposledy hýbalo) – v minulosti sloužilo jako skvělá nákupní/akumulační oblast

22 073 – Dvousettýdenní klouzavý průměr – v minulosti ‚dno‘ medvědího trhu (2015, 2018 – 2019), alternativně hranice ‚poslední záchrany‘ (vrchol covid paniky v březnu 2020)

13 888Roční zavíračka 2017, klíčová úroveň, která na měsíční bázi dříve sloužila jako rezistence po 34 měsíců (bezmála 2 a půl roku) – pakliže by došlo k průrazu všech výše zmíněných supportů, právě v oblasti kolem 14k bych hledal naprosto luxusní nákupy.

Trend: Dolů – stále děláme nižší maxima a nižší minima. Jakkoliv může být pravděpodobnost, že právě dochází k otočení trendu zpět vzhůru vzhledem k blízkosti rozsahových minim vysoká, stále marně čekáme na potvrzené otočení trendu.

Z hlediska spekulanta: – unikátní pozice BTC z hlediska struktury trhu umožňuje hledat zaujetí jak bearish, tak bullish pozice: pakliže jste medvěd, není co řešit, čekáme buďto na bearish re-test 35k zespodu, alternativně na onen všemi kýžený a očekávaný breakdown oblasti 30k. Pakliže máte spíše býčí výhled (kontrariánství, hra na rozsahová minima apod.), není co řešit, je čas hledat spekulace na růst. Pakliže nevíte – nemáte žádné směrové zkreslení – nejlépe sedět na rukách a čekat…

Z hlediska dlouhodobého držitele/střadatele: – Nad případným příchodem CryptoTwitterem vzývaného medvědího trhu příliš nepřemýšlíme a už vůbec nad tím neslintáme, prostě dál nakupujeme v pokračující a zvyšující se slevě – neboť víme že věčně trvat nebude – a tak nabíráme o sto šest!

Realizovaná cena k dnešnímu dni = 23 801 USD/BTC
Jestli roční zavíračka 2020 rupne, je to o realizované ceně x dvousettýdenní klouzačce, pokud neudržíme ani tu dvoustovku => zřejmě až 14k...
5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x