Britský Nejvyšší soud tento týden rozhodl, že NFT jsou právně považovány za majetek. Oběti krádeží NFT tak nyní mohou nechat zmrazit svůj ukradený majetek prostřednictvím soudních příkazů.

Rozhodnutí přišlo po opakovaných krádežích NFT, kdy hackeři využívali mezer a špatné bezpečnostní gramotnosti k tomu, aby se zmocnili vzácných NFT.

Minulý měsíc bylo ukradeno několik NFT z jednoho z nejznámějších projektů Bored Ape Yacht Club. Odhadovaná škoda se pohybuje někde kolem 3 milionů dolarů. Oběti krádeže byly ponechány napospas z důvodu neregulovaného trhu.

To se díky případu L. Osbournové může změnit. Ten byl podán letos v březnu. V tomto případu byly odcizeny dva z její NFT z kolekce Boss Beauties.

Rozhodnutí vrchního soudu v této věci, které má písemně vyjít příští týden, by umožnilo obětem získat soudní příkaz vůči osobám, které ukradená NFT drží. Toto rozhodnutí se má vztahovat i vůči platformě, na které se ukradená aktiva prodávají.

Lidé v kryptu mají z tohoto druhu vývoje smíšené pocity. Někteří lidé mají pocit, že je to vaše vlastní zodpovědnost – naučit se chránit svůj vlastní majetek. Druhá strana a poškození mohou mít námitky. Krypto nadšenci jsou přesvědčeni, že kód je zákon. 

A co si o tom myslíte vy, na jakou stranu se přikláníte?

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x