Dnes tomu dáme trošku jiný formát, vzhledem k tomu, že ačkoliv jsme minulý týden jasně odmítnuli akceptaci pod klíčovou strukturu v podobě roční zavíračky 2020, všichni jsou si na tutti jistí, že Bitcoin opět umřel.

A že nedávné fiasko se stablecoinem Terra prostě nevyhnutelně musí celý kryptoměnový trh stáhnout s sebou dolů, přičemž nějaká akcentace korelace s akciemi se jako argument rovněž povaluje všude možně.

Nás ty kecy okolo nezajímají, my se díváme na technický obrázek. Minule jsme zmínili, že zavíračka týdne pod lednovými minimy = přinejmenším návštěva makro rozsahových minim a tak se i hned v tom samém týdnu stalo, přičemž jsme minulý týden zavřeli poměrně silně – bude nutno počkat přinejmenším na zavření tohoto týdne, abychom mohli s nějakou solidní mírou pravděpodobnosti označit onu krásně vypadající svíci minulého týdne za vskutku ‚otočkovou‘ – ovšem i bez toho trvám na tom, že koupit na těchto cenách bitcoin je skoro povinnost a to bez ohledu na to, kam se nakonec ten rozsah vyřeší.

Klíčové úrovně ke sledování:

Rezistence – 35 041 (otvíračka Q3 2021)

Support – 28 980 (zavíračka 2020)

Krátká týdenní zastávka mezi 18 a 19k = v případě prolomení té třicítky asi dobrá oblast pro 'knot' vzhledem k relativně blízké 'klouzavé dvoustovce'

Také jsme minule zmínili, kam se dívat na případné supporty/akumulační oblasti/zóny v případě, že to mocných 30k neudrží – tak tady máte aktualizaci:

‚Realizovaná cena‘ – 23 939 – stručně vysvětleno v tomto článku, zmíněno rovněž i minule

Dojdeme tam vůbec? Zatím na denním grafu krásný odraz od makro rozsahových minim... A pokud tam dojdeme, udržíme...?
...nebo se podíváme i pod? Což mimochodem byly prostě famózní akumulační příležitosti...

Dvousettýdenní ‚klouzačka‘ – 21 960.3

Máme doposud jen tři datové body, teď se k úrovni možná budeme blížit počtvrté – pakliže by se v případě prolomení hranice 30k mělo agresivně pokračovat s cenami níže, dvousettýdenní klouzavý průměr je prostě hloupost nenakoupit bez ohledu na to, zda-li úroveň udržíme, či nikoliv – sice máme málo datových bodů, ale každý z nich neoddiskutovatelně byl prostě doslova životní, ne-li přímo generační nákupní příležitostí…

Pakliže se máme vydat níže, zafunguje týdenní dvoustovka i tentokrát?

TA měsíční graf – 13 888

Tady není moc co řešit. Jestli nevidíte ten ‚vzduch‘ mezi 30k a 14k, tak už nevím – nevnímám to jako úplně velkou pravděpodobnost, nicméně nějaký další velký zkolabovaný stablecoin, nebo tak něco by s tím tenkým floatem snadno pohýbalo.

Je to všecko otázkou toho, zda-li zlomíme těch 30k, jakým způsobem, bude-li momentum, bude-li nějaký katalyst apod.

Zatím platí že ‚asi tak nízko fak jako nepůjdeme‘, ale je prostě jen tak pro strýčka příhodu dobré vědět, že nejbližší solidní struktura na základě měsíčního grafu je prostě až 14k, ne výše…

Když všechno ostatní selže, v tom nejčernějším 'ideálním' případě bych čekal šaškovinu typu knot až na 10500, zavíračka vysoko nad 14k - to by jako byla úplně ideální kapitulační svíce v případě kolapsu takového třeba Tetheru apod....

A co dál? Všechno stojí a padá na likviditě. Dle mého názoru je dost pravděpodobné, že FED bude muset s utahováním přestat dřív, než vlastně pořádně začnou.

Považoval bych za velký zázrak, pokud by se něco ve zbytku kvartálu někde nepokazilo do té míry, že by naši drazí monetární kněží nenašli zase nějakou tu svatou výmluvu.

Každopádně ať tak či onak, jedna věc je jistá – je dobré mít plán pro oba scénáře:

  1. makro rozsahová minima udržíme (a pak je velmi pravděpodobné, že se brzy vydáme na nová ATH, čistě z proporcí formace je celkem šance, že to bude dobrá raketa)
  2. makro rozsahová nimima neudržíme (a pak je prakticky jistý jeden ze dvou scénářů: a)rychlá kapitulace, b)dlouhý nudný medvědí trh)

Pevně věříme tomu, že výše uvedené a shrnuté Vám pomůže zachovat chladnou hlavu při rozhodování jak s aktuální situací případně naložit 🙂

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x