Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) obvinila společnost NVIDIA z nedostatečného zveřejnění informací o roli těžby kryptoměn v herním odvětví společnosti. 

SEC se dohodla se společností NVIDIA na vyrovnání. Důvodem je nedostatečné zveřejnění informací o významu kryptoměn pro herní byznys společnosti. NVIDIA souhlasila, že zaplatí 5,5 milionu dolarů jako pokutu, aniž by přiznala nebo vyvrátila zjištění SEC.

Nedostatečné zveřejňování informací 

Podle tiskové zprávy SEC gigant v oblasti výroby čipů nezveřejnil v plném rozsahu informace týkající se těžby kryptoměn jako významného zdroje příjmů pro jeho herní byznys. Od roku 2017 byla společnost významným hráčem v poskytování pokročilých grafických procesorů těžebním zařízením. 

V tiskové zprávě se uvádí, že NVIDIA zahrnula své příjmy z prodeje GPU těžařům kryptoměn do svého herního byznysu. Společnost v daňovém přiznání už ale neuvedla, že její „nárůst prodeje v herní divizi byl z významné části způsoben kryptotěžbou“, jak požaduje SEC. 

Kromě toho úřad zjistil, že společnost NVIDIA neuvedla, jak poptávka po kryptoměnách ovlivnila jinou část jejího podnikání. To vyvolalo dojem, že její herní odvětví není úzce spjato s těžebním průmyslem. Komise se domnívá, že takovéto opomenutí zásadních informací bránilo investorům řádně vyhodnotit budoucí výkonnost společnosti. 

Situaci komentovala Kristina Littmanová, šéfka oddělení SEC pro vymáhání práva v oblasti kryptoaktiv a kybernetiky. Podle ní NVIDIA připravila investory o možnost spravedlivě zhodnotit její výkonnost tím, že nezveřejnila kritické informace. „Všichni emitenti, včetně těch, kteří využívají příležitosti zahrnující nové technologie, musí zajistit, aby jejich informace byly včasné, úplné a přesné.“ 

NVIDIA v metaverzu

NVIDIA se dlouhodobě snaží zajistit si pozici dominantního výrobce čipů pro těžbu bitcoinů. Kromě toho společnost pokukuje po dnešní módě – metaverzu. Začátkem tohoto roku oznámila, že spustila program na podporu umělců a tvůrců obsahu, kteří se zaměřují na vytváření virtuálních světů a produktů pro metavers. 

Gigant také oznámil, že začne distribuovat „Omniverse“, software pro vytváření virtuálních světů a objektů připravených pro metaverza. Uživatelé jej mohou používat k vytváření výměnných aktiv nebo světů na trzích třetích stran. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x