Bitcoin samozřejmě neumře dřív, než v úterý v pět odpoledne, ovšem za podmínky, že před tím musí nejdříve napršet a uschnout.

Než se vrhneme dění na bitcoinovém blockchainu a na trhu pod kapotu, malá připomínka toho, že jakkoliv mohou být aktuální volání po medvědím trhu a cenách Bitcoinu okolo 10 000 USD možná nakonec pravdivá, ZATÍM jsou předčasná.

Struktura trhu je jasná – dokud jsme nezavřeli alespoň týden, nebo (pro medvědy) lépe měsíc pod zavírací cenou roku 2020, nemůžeme se bavit o medvědím trhu, ani z hlediska cyklického, natož sekulárního.

Prostě dokud jsme neprolomili strukturu trhu, nemůžeme se bavit o medvědím trhu. Měli jsme v rámci rozsahu cca 30k – 60k, v němž se zatím stále ještě po dobu déle, než rok a čtvrt pohybujeme dva růstové trendy a máme aktuálně druhý klesající trend.

Že dle definice v tradičních trzích typu -20% = medvědí trh, či ‚death cross‘ apod. nás příliš netankuje – Bitcoin je na to prostě příliš volatilní a tak je lepší držet se klasicky ceny – a cena prostě teďka rok a čtvrt neudělala nic moc – pro spekulanty na krátkodobých i střednědobých rámcích však tento šílený rozsah musel být plný příležitostí.

Níže pár grafů s krátkými komentáři ohledně klasických očekávaných oblastí zájmu, pro případ, že tedy nakonec dojde ke zlomu aktuální struktury trhu:

Bitcoin se v těchto chvílích blíží rozsahovým minimům své dlouhodobé tržní struktury... Čistě z hlediska TA - další zastávka by v případě vstupu do medvědího trhu byla cca 14 000 USD/BTC
Dvousettýdenní klouzavý průměr je aktuálně okolo hodnoty 21 850 USD/BTC...
Historicky doposud dvousettýdenní klouzavý průměr sloužil jako support/oblast akumulace...

V našich on-chain postřezích z konce dubna jsme si krátce rozebrali ukazatel tzv. ‚realizované ceny‘ a to, jak historicky obvykle dosažení těchto, nebo i nižších hodnot znamenalo doslova životní nákupní příležitosti, tak ve dvou grafech níže toliko připomeneme celkový profil a aktuální stav:

Celková historie vývoje cen vs. vývoje 'realizované ceny'...
Aktuální stav - žlutými horizontálami naznačen dosavadní rok a čtvrt trvající makro rozsah, modrá křivka = 'realizovaná cena'

Trhy se začaly hýbat a tak se do pohyb u daly zase i nějaké ty bitcoiny – klasicky samozřejmě akceleruje trend mizení coinů z burz:

Se zlomem trendu se postupně zrychlily výběry bitcoinů ze spotových (oranžová) burz, i přes poslední uptick je celkový klesající trend patrný i z derivátových burz (tyrkysová)...
S narůstajícím momentem / potvrzením klesajícího trendu na nižších časových rámcích se na derivátové burzy (tyrkysová) postupně přesouvají spekulanti...

Tenký float = sice snadno pohnete s cenou, ale někdo určitě nějaké coiny musel pustit:

Celkové toky coinů na burzy v posledních dnech s akcelerujícím výprodejem zaznamenaly cluster zvýšené aktivity...
...po cca dvou týdnech čistých toků směrem z burz nastal v posledních několika dnech jistý 'balanc'...
...stáří coinů posílaných na burzy zatím nezaznamenalo nic významného - rozhodně tedy nejsou na burzy posílány a na nich prodávány nějaké 'staré OG coiny'...
...všecko v normě, trendovka v rámci konsolidace zlomena, nikdo však nepanikařil či nespěchal s prodejem nějakých starších coinů skrz burzy... Toto se však může změnit, zlomíme-li těch cca 30k směrem dolů...

Nevyhnutelně se objeví fantasticky znějící clickbaitové titulky typu ‚včera zlikvidováno 100 mil. USD longů‘ – ano, ale přestože se zlomila růstová trendovka, objemy zlikvidovaných spekulantů tak nějak nepřesáhly svá maxima v rámci dosavadní konsolidace ceny v lokálním bočním trendu, ostatně jsme se ani zdaleka nepřiblížili číslům z letošních lednových minim:

Nevím, no… prostě mi to příjde jako takový normální den v Bitcoinu, skvělá příležitost nabrat nějaký ten spot, a pokud ten výplach má pokračovat dál, tak kromě dalších slev asi i skvělá příležitost pro spekulanty – když je na trhu momentum, je třeba ho využít, nicméně tento radostný medvědí tón by si zasloužil nejdříve nějakou tu podstatnou zavírací (měsíc, týden) cenu pod 30k, resp. pod roční zavíračkou 2020 na 28 980 – zavřeme aspoň ten měsíc pod ní dřív, než se na trzích něco pokazí tak, že centrální banky vypustí další bazuku likvidity?

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejvíce hlasovalo
Nejnovější Nejstarší
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

1
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x