Dvě argentinské banky začnou na základě obrovské poptávky veřejnosti nabízet klientům služby v oblasti kryptoměn. 
 
Banco Galicia, co do tržní hodnoty největší banka v zemi, a digitální banka Brubank od pondělí nabízejí klientům možnost nákupu bitcoinu, etherea, USDC a ripplu. 
 
K rozhodnutí došlo na základě průzkumu mezi zákazníky. V něm 60 % klientů uvedlo, že chtějí, aby jejich banky umožnily snadný nákup kryptoměn. 
 
„Motivovalo nás to k podpoře celého projektu,“ uvedli dva vysocí představitelé Banco Galicia v prohlášení. Dále poznamenali, že největší zájem projevili mladší lidé.  
 
Jak Bank Galicia, tak Brubank spojují své síly s Liriem, kryptoproduktem z Lichtenštejnska. Klienti bank budou moci nakupovat a prodávat digitální aktiva prostřednictvím platformy poskytované společností Lirium, která se používá také k nákupu akcií a dluhopisů.  
 
Banco Galicia zpřístupní službu klientům, kterým zaměstnavatelé ukládají mzdu na bankovní účet. 
 
Podle průzkumu je zájem o kryptoměny v Latinské Americe na vzestupu. Čtvrtina brazilských respondentů uvedla, že v příštích 12 měsících hodlá kryptoměny nakoupit.  
 
V Peru je to pouze 1 %, ale 12 % tamějších respondentů uvedlo, že si v příštích dvanácti měsících kryptoměny koupí. Naopak Argentina očekává 235% nárůst přijetí.

Prezident argentinské centrální banky varuje před volatilitou

Vyjádřil také obavy z jejich volatility jako důvodu, proč je nelze používat jako měny. V září prezident argentinské centrální banky uvedl, že kryptoměny musí být pečlivě sledovány. Mělo by se tak zabránit jejich používání při obcházení devizových předpisů.  
 
Argentinci trpěli devalvací měny v důsledku rostoucí inflace, což je přimělo k přechodu na kryptoměny. 
 
Po krachu na burze v roce 2019 země zažila rekordní objem obchodů s bitcoiny na mimoburzovní burze LocalBitcoins. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x