Než se vůbec podíváme na graf a mé čmáranice v něm, níže prosím věnujte pozornost stručnému popisu ukazatele SSR (Stablecoin Supply Ratio – tedy doslova ‚podíl tržní kapitalizace stablecoinů‘):

Stablecoin Supply Ratio (SSR) je definován jako podíl tržní kapitalizace BTC a tržní kapitalizace všech stablecoinů.

Interpretace:

Pro pochopení SSR je třeba porozumět funkci stablecoinu a jeho předpokladu.

Za prvé, stablecoiny hrají na trhu kryptoměn důležitou roli jako fiat měna, jako je USD na regulovaném trhu. Je to proto, že fiat měny jako USD jako dodavatel likvidity mají mnoho problémů s regulací.

Za druhé, SSR je snadno pochopitelný, pokud existuje předpoklad, že trh je uzavřený systém obsahující pouze kryptoměny a stablecoiny. Vztah mezi BTC a stablecoiny je jako mořská houba a poskytuje cenný přehled o tom, kdo má momentálně větší váhu.

Podle hodnoty jako takové

Ukazuje srovnávací mocenský stav mezi BTC a stablecoiny porovnáním tržní kapitalizace.

Vysoká : Nízký potenciální nákupní tlak – bearish (medvědí)

Vysoké hodnoty znamenají nízkou nabídku Stablecoinů v porovnání s tržní kapitalizací BTC, což naznačuje potenciální nízký nákupní tlak a možný pokles ceny.

Nízká : Vysoký potenciální nákupní tlak – bullish (býčí)

Nízké hodnoty znamenají vysokou nabídku Stablecoinů ve srovnání s tržní kapitalizací BTC, což naznačuje potenciální nákupní tlak a možný růst ceny.

Zkoumáním trendu

Ukazuje úroveň aktivity a volatility burzy.

Zvyšující se trend : Zpomalující se stav kupní síly stablecoinu –  bearish (medvědí) nebo neutrální sentiment.

Klesající trend : rostoucí stav kupní síly stablecoinu – bullish (býčí) nálada.

Poznámky/Výhrady:
Další stablecoiny by mohly být kdykoli ‚vyraženy‘, což by narušilo předpoklad, že trh s kryptoměnami je uzavřený systém. S dalším rozšiřováním kryptografického trhu by však dodatečné ražby postupně ztrácely vliv na tento model.
Postupem času by se míra významu hodnot mohla lišit.

Ukazatel podílu tržní kapitalizace stablecoinů ve srovnání s cenou ukazuje zajímavý opakující se vzorec v rámci celkového dlouhodobě klesajícího trendu...

Na grafu výše je tmavě červenou průhlednou barvou a trendovkama naznačený klesající trendový kanál v němž se ukazatel SSR krásně ‚technicky‘ drží někdy od konce ledna 2018.

Žlutýma vertikálama jsou označeny extrémy v rámci klesajícího trendového kanálu a jejich perfektní korelace s přinejmenším lokálními extrémy v ceně.

Modrýma horizontálama jsou označeny lokální minima ukazatele SSR v rámci trendového kanálu, přičemž jsou tyto horizontály protaženy za účelem naznačení mmomentu, kdy ukazatel SSR počíná tvořit nová lokální minima buďto v extrémech v rámci kanálu, alternativně extrémně blízko hranicím kanálu.

Tyrkysovým ‚okroužkováním‘ je pak naznačen zpozorovaný vzorec:

Každé nové nižší minimum v rámci klesajícího trendového kanálu, v němž se SSR aktuálně pohybuje současně znamenalo i nové přinejmenším lokální minimum (březen 2020, podzim 2020, loňský červenec a nejaktuálnější doposud nepřekonaný cluster minim z prvního kvartálu letošního roku), první dva doteky z přelomu let 2018 a 2019 je coby absolutní cyklické minimum nutno z hlediska použitelnosti signálu brát s rezervou, jelikož kdo měl v té době nakreslený tento klesající trendový kanál by musel mít za známého Gandalfa, nebo kontakt u Tetheru…

Otázka zní: Můžeme to aktuální ‚makro vyšší minimum‘ z prvního kvartálu letošního roku považovat za hotovou věc? Za mě osobně – jestli to dneska v osm večer našeho času strejda Džej celé nerozesere – dno je už za náma…

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x