Německo je v kryptosvětě žhavé. Náš západní soused vystřídal Singapur jako zemi s nejlepším vztahem ke kryptoměnám. Vyplývá to z žebříčku přívětivosti ke kryptoměnám od Coincubu.

Německo a investice do kryptoměn

Existuje několik důvodů, proč Německo v nové studii obsadilo první místo. Počet bitcoinových nodů v Německu je hned druhý nejvyšší po Spojených státech. Německá daňová politika je v případě kryptoměn progresivní, a to i ve srovnání s ostatními předními ekonomikami. 

Adopce kryptoměn v zemi je opravdu vysoká. Země navíc učinila průlomové rozhodnutí, když povolila alokaci institucionálních prostředků do kryptoinvestic. Největší německou spořitelnou je kolektivní spořitelna Sparkasse, která se skládá z menších bank. Svým 50 milionům klientů se chystá nabídnout kryptoměnové transakce a dát jim možnost obchodovat s bitcoinem a ukládat jej. Sparkasse také zkoumá možnost zavedení vlastní kryptoměnové peněženky. 
  
Coincub říká: „Nabídnout tak široké zákaznické základně přístup k transakcím v digitální měně ze strany zavedené mainstreamové finanční instituce je mohutný krok vpřed, který Německo staví před jakoukoli jinou ekonomiku. Otázky úschovy, identity a podvodů brzdí politiku mnoha zemí směřující k podpoře přijetí kryptoměn. Potenciální investoři v rámci banky nebudou pro otevření kryptopeněženky potřebovat další ověřování.“ 

Zbytek světa

Singapur se posunul na druhé místo. Třetí jsou USA, čtvrtá Austrálie a páté Švýcarsko. 
  
Coincub uvádí: „USA jsou stále kryptoměnovou velmocí s největším objemem obchodování s kryptoměnami, počtu nodů a bitcoinových bankomatů. V současné době se řadí na třetí místo. V žebříčku jsou objemy obchodování nebo počty bankomatů váženy ve vztahu ke srovnávacím údajům, jako je HDP nebo počet obyvatel.“ 
  
Od vydání posledního průvodce coincub.com uplynuly tři dramatické měsíce. Bitcoin lítal mezi 35 a 47 tisíci dolary. Inflace destabilizuje světové trhy, stejně jako Rusko a jeho invaze na Ukrajinu.

Kdo si polepšil

Singapur je považován za mocnou kryptoekonomiku a nadále zůstává miláčkem kryptoinvestorů. A přesto vláda omezila reklamu poskytovatelů služeb virtuálních aktiv (VASP) mimo jejich webové stránky. Nová omezení týkající se bitcoinových bankomatů způsobila, že země ztratila první místo. 
  
Během tří měsíců od poslední zprávy Coincub došlo k dalším zajímavým pohybům. Hongkong se z loňského 35. místa dostal na šestou příčku. Stalo se tak díky rozmachu kryptoměnových kurzů pořádaných předními institucemi. Navíc je Hongkong zaplaven bitcoinovými nody a sídlí v něm mnoho blockchainových organizací. 
  
Nizozemsko, Francie a Španělsko se také posunuly nahoru. Vděčí za to blockchainovým start-upům, pozitivní regulaci a vysokému počtu kryptografických transakcí. 
  
Švýcarsko si polepšilo o osm pozic. Italsky mluvící kanton Lugano nyní uznává bitcoin jako zákonné platidlo. Další zemí, která prohlásila Bitcoin za zákonné platidlo, je El Salvador. 
  
Dalšími zeměmi, které v žebříčku stoupají vzhůru, jsou Rumunsko a Japonsko. Čína se stále drží na konci žebříčku. Důvodem je zákaz obchodování s kryptoměnami a jejich těžby.

Kryptoměny ve světě

Generálním ředitel společnosti Coincub Sergiu Hamza žebříček okomentoval: „Snažíme se podat co nejpřesnější obraz o kryptoměnách po celém světě a za tímto účelem se náš žebříček neustále vyvíjí. V prvním čtvrtletí roku 2022 naše metodika bodování lépe odráží důležitost některých kategorií oproti jiným. Také jsme přidali nové kategorie, např. Talent (dostupnost kurzů kryptografie předních institucí), Podvod a počty ICO v jednotlivých zemích. S vývojem událostí jdeme nad rámec legislativy nebo čistých čísel. Zavádíme nové dimenze, které jsou klíčové pro definování „krypto-přátelskosti“ nebo vyspělosti dané země.“ 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x