Acala a Anchor spojují síly a spojují tak ekosystémy Terra Luna a Polkadot.

Acala, DeFi protokol kompatibilní s Ethereem, oznámil spolupráci s protokolem Anchor. Za cíl mají posílit prostor pro decentralizované stablecoiny.

UST (decentralizovaný stablecoin ekosystému Terra Luna ) se v posledních měsících rozrůstá jako jeden z mála, na grafu můžete vidět nárůst nově „tištěných“ UST.

Už si toho všimli i větší hráči a například společnost BlackRock bude spolupracovat s firmou Circle. Což znamená, že BlackRock se stane hlavním správcem aktiv hotovostních rezerv v USDC ( Centralizovaný stablecoin společnosti Coinbase).

Mimo jiné bude prozkoumávat možnosti využití USDC i na kapitálovém trhu.

BlackRock je americká celosvětově operující investiční korporace a správce finančních fondů se sídlem v New Yorku. V současné době se jedná o největšího správce finančních aktiv na světě.

V návaznosti na integraci Wormhole ( most mezi zmíněnými platformami Terra a Polkadot) jsou obě strany připraveny přinést vyšší likviditu a výnosy pro aUSD a UST tím, že poslouží jako brány do decentralizovaných finančních ekosystémů Polkadot a Terra.

Spolupráce Acala-Anchor

Pro začátek bude mít Acala a její starší sestra na Kusamě – Karura za úkol rozšířit možnosti zajištění Anchoru, kde budeme moci uzamknout derivát DOT a KSM tokenů ve formě LDOT a LKSM.

To umožní těm, kteří depozitují tyto tokeny do Anchor protokolu, využít možnosti půjčky ve formě UST.  UST poté mohou uzamknout pro stabilní skoro 20% výnos ročně nebo je použít pro nákup dalších tokenů. 

Dodatek: V brzké době bychom se měli dočkat možnosti platby v UST a to i v běžných obchodech s kartami VISA či MASTERCARD. Mnoho projektů na platformě Terra na tomto urputně pracuje.

Postupem času plánují Acala a Anchor vytvořit pooly UST/aUSD, aby zvýšili likviditu aUSD a UST. Z počátku budou pooly vytvořeny na platformě Acala před dalším rozšířením na více parachainů a prvních vrstev. 

250 milionový fond na Acale

Acala minulý měsíc oznámila spuštění ekosystémového fondu aUSD v hodnotě 250 milionů dolarů.

Hlavním cílem je podpořit nové startupy věnujíjcí se budování aplikací s případy využití stablecoinu Acaly tedy aUSD  a to na libovolném parachainu Polkadot nebo Kusama.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x