Kryptoměnová burza Bybit v pondělí oznámila, že přesouvá své sídlo ze Singapuru do Dubaje. V tentýž den společnost Crypto.com uvedla, že v Dubaji zřídí regionální pobočku. Oznámení přicházejí v době, kdy arabská metropole zavedla novou legislativu, jejímž cílem je učinit z emirátu globální centrum kryptosvěta. 

Podle prohlášení vydaného burzou Bybit obdržela společnost předběžné povolení k provozování „celého spektra“ aktivit v oblasti virtuálních aktiv v Dubaji. Očekává se, že její nové sídlo začne fungovat již v dubnu. 

„Bybit se těší, až bude moci přispět k inovacím v oblasti virtuálních aktiv v živé ekonomice emirátu,“ uvedl Ben Zhou, spoluzakladatel a generální ředitel Bybitu. „Tento předběžný souhlas je pro Bybit mimořádnou příležitostí podpořit ambice Spojených arabských emirátů stát se globálním technologickým centrem virtuálních aktiv.“ 

Společnost Crypto.com mezitím uvedla, že se snaží v Dubaji vytvořit „významnou přítomnost“. V nadcházejících měsících zahájí rozsáhlou náborovou kampaň.  

Dubaj na začátku března schválila nový zákon, který reguluje podnikání s virtuálními aktivy včetně obchodování a depozitářských služeb. Nebylo v něm však specifikováno pokrytí virtuálních aktiv, které obvykle zahrnuje kryptoměny a NFT

Nová regulace je součástí snahy Spojených arabských emirátů stát se globálním kryptocentrem. Již přilákaly takové subjekty, jako je největší světová kryptoburza Binance. Ta v polovině března získala licenci k provozování své regionální činnosti z Dubaje. Evropská pobočka platformy FTX také oznámila, že zde bude mít svou regionální pobočku. 

Singapur si pod sebou řeže větev

Kroky společností Bybit a Crypto.com přicházejí také v době, kdy Singapur zpřísňuje svůj regulační dohled nad kryptoměnami. Městský stát otevřel své dveře kryptoprůmyslu s licenčním režimem v lednu 2020, ale později jim omezil reklamu na jejich služby pro veřejnost. 

Singapurské úřady již dříve uvedly, že obdržely 170 žádostí pro poskytovatele služeb souvisejících s kryptoměnami. Dosud bylo uděleno méně než 10 licencí, více než 100 společností bylo odmítnuto nebo své žádosti stáhlo. Mezi nimi je i společnost Binance, která v prosinci oznámila, že její singapurská pobočka žádost stáhla.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x