Kandidát Konzervativní strany na post premiéra Pierre Poilievre se vyslovil pro to, aby Kanaďané mohli používat bitcoin jako legální platidlo.

YouTube kanál BITCOIN zveřejnil 29. března video, na němž Poilievre před asi stočlenným davem v místní restauraci říká, že obyvatelé Kanady potřebují „více finanční svobody“. Dodal, že „to zahrnuje svobodu vlastnit a používat krypto, tokeny, smart kontrakty a decentralizované finance“. 

„Lidé by měli mít svobodu vybrat si jiné peníze. Pokud se vláda chystá zneužít naše finanční prostředky, měli bychom mít svobodu používat jiné, kvalitnější.“ 

Začátkem tohoto roku kanadská vláda v čele s premiérem za Liberální stranu Justinem Trudeauem zaujala tvrdý postoj vůči kryptoměnám. Šlo o reakci na protesty Freedom Convoy, které se konaly v Ontariu. V lednu a únoru kanadští úředníci zmrazili bankovní účty protestujících a pokusili se zablokovat veškeré dary pro řidiče kamionů, včetně kryptoměn. 

Výkonná ředitelka Kanadského blockchainového konsorcia (CBC) Koleya Karringtenová tvrdí, že „ze strany liberální vlády jde o nepřátelské prostředí“, což je „způsobeno nedostatkem znalostí o kryptoměnách, porozumění a regulační jasnosti“

„Je důležité mít silnou pozici a vládu v oblasti blockchainu vzdělávat. Jakmile uvidí výši příjmů z daní, uvidí, že to není odvětví pro zločince, ale pro inovace.“ 

Kanaďan a kryptoměny

Karringtenová se domnívá, že po únorovém fiasku je mezi Kanaďany více držitelů kryptoměn. Nezisková organizace Catalyst 23. února uvedla, že tyto komplikace mohly některým obyvatelům připomínat bank run. 

Navzdory jeho horlivosti může Poilievrova podpora kryptoměn stále rezonovat jen u malé skupiny Kanaďanů. V říjnu loňského roku výzkumná společnost Ipsos zjistila, že kryptoměny vlastní jen asi 14 % kanadských občanů starších 18 let. Toto číslo však vzrostlo z pouhých 3 % v roce 2016, což signalizuje obrovské tempo růstu. 

Vyhlídky na přijetí kryptoměn vypadají jasně, protože agentura Ipsos rovněž zjistila, že přibližně 25 % dospělých Kanaďanů uvažuje o tom, že si kryptoměny v budoucnu koupí. Tento sentiment je v souladu se studií zveřejněnou společností Captera začátkem tohoto roku. Podle ní by 62 % z 1 000 kanadských respondentů mělo zájem o placení v kryptoměnách do roku 2027. 

Karringtenová sdílí optimistické vyhlídky na přijetí kryptoměn v Kanadě. Prohlásila, že jen v Albertě, kde CBC působí, došlo k „obrovskému nárůstu“ zájmu. “Banky už nemohou kryptoměny ignorovat. Politici už je nemohou ignorovat. Všichni se začínají ptát: ‚Jak je můžeme přijmout?“. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x