Tento měsíc nabídl spoustu zajímavých událostí, dnes si povíme co se dělo a jejich krátký souhrn aby jste zůstali v obraze!

Cardano

Krypto firma IntoTheBlock uvádí, až 50 násobný nárůst velkých transakcí na blockchainu Cardano. Ty zřejmě přichází ze strany institucí. Dále také firma MicroStrategy zveřejnila dokument, který dokazuje, že tato investiční firma zvolila Cardano svou největší investicí co se týče alternativních kryptoměn.

Zilliqa

Zpráva týmu Zilliqa oznámila tvorbu Metaverzu zvaného Metapolis, k tomu se také chystá IRL ( In Real Life) event 2. Dubna v Miami. Konstrukce Metapolis zahrnuje využití technologií Unreal Engine, Unity a Nvidia Omniverse. Grafika bude porovnatelná s tou z Fornite, Street Fighter 5 nebo například Gears of War. 

Axie Infinity, Ronin bridge hack

Podle oficiálního Discordu Axie Infinity a oficiálního threadu na Twittru spolu se stránkou Substack byly „mosty“ Ronin a Katana Dex zastaveny poté, co došlo k exploitu 173 600 ETH a $25,5 milionů USD coinů v USDC, což je v úterních cenách dohromady $612 milionů dolarů.

Vanuatu prime ministr říká ano Sathoshi ostrově

Vláda Vanuatu oznámila podporu pro komunitní projekt Satoshi Island, privátní krypto ostrov, kde fiat peníze nejsou zvány. Vláda uvádí, že hlavním důvodem k podpoře tohoto projektu je přilákání nových investic a lidí do této země. Lidé a entity budou moci koupit část země formou NFT.

THORCHain tiše předčil celý kryptomarket v Q1

Po tom co THORCHain oznámil implementaci ekosystému Terra a uvedl decentralizovanou stablecoinu UST jako hlavní stablecoinu i pro ekosystém THORchain. Cena nativního tokenu sítě THORCHain – RUNE raketově vystřelil a ukázal ohromnou sílu, cena tokenu RUNE se odrazila od horizontálního supportu a ve čtyř týdnech narostla o něco málo přes 165%.

Terra Luna 

Dne 29.3 Luna token dosáhl nových výšin – $109.90 dolarů. Katalyzátorem může být silné přesvědčení jednoho ze zakladatelů Do Kwona, který nedávno uzavřel sázku na Twitteru a to v celkové hodnotě 22 milionů dolarů. Sazka pojednává o ceně tokenu Luny nad $100 dolarů rok od data vzniku sázky. Neméně podstatné oznámení nákupu bitcoinů v hodnotě 10 miliard dolarů  ze strany LFG ( Luna Foundation Guard) na podporu stabilizace nativní stablecoiny UST.  To by znamenalo, že LFG bude 2. Největším “hodlerem” Bitcoinu hned za peněženkou zakladatele Bitcoinu Sathoshi Nakamota.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x