Krásný break out nejen nad dosavadní nejbližší rezistenční zónu, ale dokonce týdenní zavření nad otvíračkou letošního roku! Jestli tento týden zavřeme nad onou starou měsíční úrovní 47 140, můžeme brzy čekat ceny nad 50k...

Klíčové úrovně ke sledování:

Supporty:

43 821 – 43 194 (dosavadní jedenáctitýdenní [!] rezistence – v případě návratu do této zóny definitivně lze očekávat převrácení na support)

46 195 (minulý týden potvrzený break out nejen nad výše uvedenou doposud rezistenční zónu, ale vskutku jsme zavřeli i nad touto letošní roční otvíračkou – velká pravděpodobnost, že začne fungovat jako nejbližší support)

Rezistence:

47 140 (v době psaní této analýzy cena seděla přímo na/v blízkém okolí této úrovně – neočekávám, že vydrží jako rezistence dlouho, nicméně v době psaní analýzy to fungovalo jako rezistence)

51 791 (starší úroveň vycházející čistě z týdenního grafu)

55 243 (Fibonacci 61,8% retracement downtrendu od maxima listopadu 2021 po letošní lednové minimum, viz kvartální snapshot níže)

58 793 (důležitá kvartální úroveň z loňského roku, krátce sloužila jako support, dostaneme-li se k ní, určitě je rozumné tam očekávat rezistenci)

Trend: Bokem/’nepotvrzený‘ rostoucí trend – máme ‚potvrzený‘ break out (týden zavřel velmi silně, nejen nad nejbližší dosavadní rezistencí, nýbrž i nad letošní roční otvíračkou), nicméně k etablování rostoucího trendu nyní budeme muset počkat na nějaké lokální nové vyšší minimum. Z makro hlediska však lze označit minulý týden ukončenou víc jak dvouměsíční re-akumulaci bokem za nové vyšší minimum.

Z hlediska spekulanta: Potvrzený týdenní break out = pakliže jsme nevstupovali stop buy objednávkou do break outu nad nejbližší dosavadní rezistence, aktuálně bude určitě lepší hledat vstupy do nákupů v rámci korekcí aktuálně probíhající rally, než si hrát na shortujícího hrdinu hledáním lokálních maxim… V případě rovnou dalšího pokračování aktuální rally se pak nabízí možnost vstupů do obchodů v rámci nějakých break outů z lokálních konsolidací na nižších časových rámcích.

Z hlediska dlouhodobého střadatele: Na částečné výběry zisků zřejmě brzy (pakliže samozřejmě nemáte svůj cost basis někde komfortně níže), nabízí se ‚spot break out‘ obchod – tzn. teď se ještě naládovat, než se dost možná Bitcoin vydá k novým ATH. Pakliže stále nemáte nahrabáno dost – mé doporučení k akumulaci bez ohledu na cenu trvá.

Kvartální nahý graf s klíčovou rezistencí dle fibonacci retracementu na 55 243 s tím, že po jejím překonání se můžeme začít dohadovat po kterou z vyobrazených fibonacci extenzí se pak cena může dosápat v rámci útoku na nová ATH...
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x