Ti kteří znají Steam a rozumí NFT, rychle pochopí čeho se Ultra snaží dosáhnout. 

Ultra je první blockchain decentralizovanou zábavní platformou, která pod jednou střechou poskytuje celou řadu služeb herního průmyslu a je přístupná po jediném přihlášení.

Objevte, nakupujte a hrajte hry, sledujte živé přenosy, komunikujte s oblíbenými influencery, účastněte se soutěží, soutěže v turnajích a mnoho dalšího.

Přijetí technologie blockchain

Veškerý obsah, který si koupíte na platformě Ultra, jako jsou hry, DLC ( downloadable content = stahovatelný obsah) a virtuální předměty, je digitální zboží na blockchainové síti, které skutečně vlastníte. Na platformě Ultra maté nad svým majetkem kontrolu, podobně jako u fyzických předmětů. Jste vlastníkem privátních klíčů a firma k něm nemá přístup. Tato aktiva můžete prodávat, vyměňovat a rozdávat svým přátelům v rámci služeb Ultra dokonce i mimo ni prostřednictvím tržišť třetích stran a mobilních aplikací.

Svět nových možností

Technologie blockchain společnosti Ultra a její sada vývojářských nástrojů (SDK) umožňují vývojářům her a aplikací vylepšovat své produkty o nové funkce a mechaniky, kterých by bez této technologie nebylo možné dosáhnout.

Sdílený ekosystém

Přiveďte své přátele, sdílejte, co máte rádi a získejte za to odměnu. Ultra přichází se dvěma programy doporučení. Jeden program vás odměňuje za přivedení nových uživatelů na platformu, druhý vám platí za propagaci produktů prodávaných na platformě Ultra. Program Ultra je účinný pro hráče, influencery i firmy jakékoli velikosti a umožňuje všem využívat nové zdroje příjmů díky propagaci platformy a jejího obsahu.

Objevujte a komunikujte 

Ultra je první blockchainová zábavní platforma, která byla od základu navržena tak, aby umožnila společnostem třetích stran publikovat své zábavné aplikace a služby a získat přístup k širokému publiku hráčů. Ultra pomáhá hráčům objevovat nová zábavní místa, se kterými mohou okamžitě interagovat, aniž by museli procházet registrací nového účtu služby, a to bezpečně a bez zbytečných okolků.

Kdo UOS vytvořil?

Společnost Ultra je řízená manažerským týmem složeným z veteránů v oboru a na realizaci této vize pracuje více jak 90 zaměstnanců na plný úvazek. 

David Hanson a Nicolas Gilot jsou zakladatelé a spoluředitelé společnosti Ultra, kteří mají téměř 20 let zkušeností s prací na vedoucích pozicích, včetně Xiaobawangu, projektu konzole za 100 milionů dolarů ve spolupráci s AMD a videoherního studia, které koupila společnost Kingsoft.

Tým často zveřejňuje aktualizace na médiu Medium, na Twitteru a prostřednictvím podcastu, který vydává jednou za dva týdny, ve snaze udržet transparentnost se svou komunitou.

Procentuální porovnání poplatků prodeje produktů na platformě Ultra

V čem je tedy Ultra lepší než třeba Steam?

  • Referenční programy – odměny za nově příchozí uživatele pro influencery a jednotlivce financované z prodeje
  • Větší podíl pro developery – Služby jako Steam si účtují až 30% z prodeje, přičemž Ultra pouze maximálních 15% z toho jdou 3% do referenčního programu.
  • Tam, kde jiné vydavatelské platformy omezují vývojáře a hráče, Ultra posiluje jejich postavení. Jedinečný přístup společnosti umožňuje vývojářům pokračovat v zisku při každém dalším prodeji hry, a to i dlouho poté, co si ji koupil první uživatel.
  • Díky blockchainové technologii můžete své digitální předměty a hry ( ve formě NFT) prodat a poté využít 3. stranu (kryptoměnové burzy) pro prodej utržených tokenů UOS ( centralizované platformy jako Steam znemožňují přesun “peněz” z jejich platforem).

Partneři 

Ubisoft 

Dne 21. Listopadu 2019, Ultra oznámila spolupráci s gigantem herního průmyslu, společností Ubisoft. Ubisoft, jedna z pěti největších herních společností na světě, projevuje velký zájem o to, jak může technologie blockchain zlepšit uživatelský zážitek z hraní her a stát se základem pro všechny nové typy herních zážitků.

AMD

 Necelý měsíc po oznámení spolupráce s Ubisoftem firma Ultra oznámila strategické partnerství s dalším gigantem v oblasti výroby čipů a grafických karet společností AMD. V tiskové zprávě se uvádí, že společnosti Ultra a AMD budou spolupracovat na společných marketingových aktivitách na podporu platformy Ultra a že AMD bude svým zákazníkům distribuovat hry, které budou moci na platformě Ultra uplatnit.

Později bylo týmem Ultra prozrazeno, že součástí dohody o společném marketingu bude hráčům umožněno instalovat platformu Ultra přímo z ovladačů AMD. Podle údajů samotné společnosti AMD a na základě dřívějších marketingových aktivit tak přibude na platformě Ultra 1 až 1,5 milionu uživatelů měsíčně.

Závěr

Blockchain technologie infiltruje mnoho odvětví a jedním z nich je herní průmysl. Herní průmysl byl na konci roku 2021 ohodnocen na 180 miliard dolarů a očekává se, že v roce 2026 bude jeho součástí až 40% lidské populace. Spolu s nedávnou explozí zájmu o Metavers a VR je to v mých očích dosažitelné.  Vyvstává otázka, zdali tento projekt bude z dlouhodobého hlediska úspěšný. Pokud získá dostatečný „network“ efekt, můžeme očekávat „boom“ právě díky šikovnému marketingu a výhodám, které ostatní centralizované platformy nenabízí či dokonce zakazují.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x