Arthur Hayes ve svém novém článku vysvětluje, jak ekonomické sankce proti Rusku vyústí v novou měnovou éru. Hodnota zlata i Bitcoinu by měla vzrůst, protože investoři se přikloní ktvrdým aktivům. 

Bývalý generální ředitel společnosti BitMEX a spoluzakladatel 100x Group se rozepsal o nedávných ekonomických sankcích uvalených na Rusko. Hayes tvrdí, že dojde k „finanční krizi epických rozměrů“. Zmrazení ruských aktiv podle něj znamená konec jedné měnové éry. 

V příspěvku s názvem Energy Canceled vysvětluje, Rusko na černé listině by znamenalo vážné důsledky pro globální ekonomiku. Systém petro/eurodolaru z roku 1971 zemřel s konfiskací fiat měnových rezerv ruské centrální banky. Dále tvrdí, že se formuje nová měnová éra. 

Hayes předpovídá, že Bitcoin dosáhne hodnoty 1 milionu dolarů. V článku dále vysvětluje, jak se systém rozpadl, mluví o americkém trhu s pokladničním kapitálem, tisku USD a mnohém dalším.  

Autor také předpovídá, že zlato dosáhne hodnoty 10 000 dolarů. V nové finanční éře podle něj zvítězí jak Bitcoin, tak zlato. Tvrdá aktiva obecně budou těžit z toho, jak se svět aklimatizuje nový systém. 

Ekonomičtí analytici již hovořili o vlivu ekonomických sankcí na globální trh a o tom, jak by z nich případně mohly těžit kryptoměny. Zatím není zcela jisté, jak se události vyvinou, ale optimismus zůstává. 

Budoucnost Bitcoinu zůstává nepředvídatelná 

Technické signály nevylučují potenciální bull run, protože se Bitcoin drží nad úrovní 40 000 dolarů. Pro toto aktivum i celý trh však bylo několik měsíců bouřlivých, takže se teprve uvidí, jak se situace změní, až globální ekonomiku plně ovlivní dopad sankcí. 

Mezi Bitcoinem a ostatními trhy nyní existuje těsnější korelace, což by mohlo znamenat negativní dopad na krypto, jakmile se účinky projeví. Někteří analytici však zašli tak daleko, že tvrdí, že „válka by mohla být pro ceny Bitcoinu dobrá“.  

Generální ředitel společnosti Pantera Capital Dan Morehead také uvedl, že téměř „každý, kdo má chytrý telefon, bude do 5 až 10 let používat krypto“. 

Peněženky velkých hráčů jsou ohledně kryptoměn optimistické. Institucionální investice rostou rychlým tempem a představují 99 % objemu obchodů s Bitcoinem ve velkých transakcích. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x