Paris Hilton a Charles Hoskinson, zakladatel a vedoucí představitel společnosti Cardano, investovali do společnosti Colossal. Jedná se o startup, jehož cílem je vzkřísit mamuta. DNA tohoto vyhynulého tvora stále existuje, jeho vzkříšení tedy není nereálné. 

Paris Hilton, Hoskinson a mamut 

Společnost Colossal vloni založili profesor Harvardovy lékařské fakulty George Church a podnikatel Ben Lamm. Biotechnologický startup má za cíl přivést poslední zaznamenaný druh mamuta zpátky k životu.

Kromě snahy o znovuvytvoření zvířete, které vyhynulo kolem roku 10 000 př. n. l., má společnost i další projekty na ochranu druhů, kterým v současnosti hrozí vyhynutí, jako je například nosorožec bílý.

Oživení mamutů

Podle společnosti Colossal by mamuti srstnatí mohli naši planetu obývat již v roce 2027. To vše díky práci Churche, který již 10 let studuje způsoby, jak toto zvíře oživit. 

Startup pracuje na mamutím embryu vyrobeném ze vzorků DNA získaných ze zkamenělin. Díky pokrokům v genetické medicíně a technologiím by tak mohlo být možné vzkřísit druh, který je po tisíciletí vyhynutý.

Charles Hoskinson investuje do projektu

Zakladatel společnosti Cardano se zúčastnil investiční fáze, kterou vedl generální ředitel investiční holdingové společnosti Tulco, Thomas Tull. Mimochodem, Tull byl výkonným producentem filmu Jurrasic World. Akce se zúčastnili i další investoři a kapitálové společnosti, včetně společenské celebrity Paris Hilton. Sama Hiltonová je zodpovědná za řadu iniciativ na trhu s kryptoměnami.

Společnosti Colossal se podařilo získat celkem 60 milionů dolarů, které budou použity na výzkum a realizaci plánů, včetně pokusu o reprodukci mamutů. Očekává, že do května bude mít čtyři laboratoře. Rozšiřuje svůj – najímá embryology, týmy genetických inženýrů a specialisty na klonování.

Hoskinson neuvedl, jak velkou část svého kapitálu se rozhodl do startupu investovat, ale zdůraznil, že blockchain by mohl Colossalu pomoci dosáhnout jeho cílů. Tato technologie by podle něj mohla společnosti pomoci zajistit více zdrojů.

Hoskinson, velký kryptoměnový nadšenec, je známý tím, že vždy využívá příležitostí k propagaci Cardana.  

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x