Ukrajina vyzvala kryproburzy, aby Rusům zmrazily obchodní účty. Tuto výzvu zcela odmítli burzovní giganti Binance a Coinbase.

Přestože neexistují žádné oficiální vyhlášky, které by burzovní platformy nutily zakazovat ruské IP adresy, mnohé z nich to ani nepotřebovaly. Spojené státy však včera oznámily další sankce vůči Rusku.

Pět menších jihokorejských burz proto oznámilo zákaz ruských IP adres, tedy i zmražení účtů ruských občanů. V rámci Jižní Koreji se jedná o jediných pět burz, které umožňovaly převod z krypta do fiat měn. Výběr hotovosti prostřednictvím ruských kryptoúčtů se tak stal téměř nemožným. 

Singapur a Švýcarsko se přidávají

Singapur dnes učinil nečekané oznámení, že zavádí sankce proti ruské centrální bance, jejich kryptoměnovým transakcím a zákaz vývozu vojenského materiálu a elektroniky.

Vzhledem k finančnímu významu Singapuru pro region se očekává, že toto rozhodnutí Rusko výrazně ovlivní. Pro tento svůj význam Singapur nezavedl sankce vůči žádnému státu již několik desetiletí. Tímto vzácným rozhodnutím se Singapur stal první zemí jihovýchodní Asie, která na Rusko uvalila sankce. 

Po Singapuru a Jižní Koreji oznámilo také Švýcarsko, že zmrazí kryptoaktiva, která patří ruským uživatelům. Dotkne se to 223 Rusů, včetně lidí blýzkých prezidenta Vladimira Putina. Potvrdil to vysoký úředník z ministerstva financí: „Zmrazení kryptoaktiv je nezbytné, protože Švýcarsko chce chránit integritu svého blockchainového průmyslu.“

Evropská unie již zavedla sankce na trhu tradičním a podle všeho se je chystá rozšířit i na ten kryptoměnový.  

Japonsko promýšlí další kroky 

Ačkoli zatím neučinilo žádný oficiální krok, Japonsko oznámilo, že pečlivě zkoumá tendenci Ruska spoléhat se na kryptografické prostředky k obcházení sankcí.

Japonský ministr financí řekl pro Japan Times: „Pozorně sledujeme situaci v oblasti platebních transakcí, jako kryptoaktiv, tak těch v SPFS (ruská verze SWIFTu), abychom zajistili účinnost sankcí proti Rusku.“ 

Kryptokomunita se zjevně dočká dalších zpráv o sankcích proti Rusku, počínaje těmi Japonskými.

 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x