V loňském roce se Facebook snažil stát vejít do historie metaverza, když se společnost přejmenovala na Meta. Od té doby se pojem metavers šíří jako požár. Plamen NFTéček se úspěšně chytal v dalších a dalších odvětvích a šlo bezpochyby o nejžhavější téma roku 2021.  

Nyní se však zdá, že zájem retailových obchodníků obojí opadá. 

Alarmující údaje z Google Trends 

Údaje z Google Trends jsou obvykle dobrým způsobem, jak posoudit zájem maloobchodu o určitá témata. V tomto případě se blíže podíváme na jednoletý graf objemu vyhledávání klíčových slov „metaverse“ a „NFT“ v celosvětovém měřítku. 

Takto vypadá graf vyhledávání metaverza: 

Roční graf zájmu o metavers
Zdroj: Google Trends

Toto je stejný graf upravený pro klíčové slovo NFT: 

Roční graf zájmu o NFT
Zdroj: Google Trends

Je patrné, že zájem se vrátil na úroveň z října loňského roku. Vrátil se tedy do doby před zimním humbukem, kdy mnohé NFT kolekce dosáhly maximální vyvolávací ceny. 

Objem obchodů s NFTéčky klesá 

Údaje o vyhledávání samy o sobě lze jen stěží použít k posouzení zájmu. Celkový objem obchodování s NFTéčky však výše uvedenou domněnku podporuje. 

Celková částka utracená za NFTčka za uplynulý rok.

Stojí však také za zmínku, že maloobchodní zájem o kryptoměny obecně v poslední době poněkud klesá, což se také projevilo podstatně nižším objemu obchodů. Samozřejmě se najdou výjimky. 

Objemy obchodů s BTC na Ukrajině a v Rusku minulý týden prudce vzrostly kvůli probíhající válce mezi oběma zeměmi. To dalo mnoha zastáncům Bitcoinu příležitost zdůraznit status kryptoměny jako nekorelovaného aktiva. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x