Anchor je decentralizovaný peněžní trh, který umožňuje poskytovatelům kolaterálu zhodnotit jejich vklad se stabilním ročním výnosem až 20% (APY).

Anchor také umožňuje půjčky, které můžete „zajistit“ pomocí tokenů bLuna a bEth. Protokol vydělává na výnosech od svých vkladatelů tím, že zastavuje (stejkuje) zajištěné bLuny a bEth jako kolaterál. 

Anchor protokol postavený na blockchainu Terra Luna využívající decentralizované, algoritmické stablecoiny UST byl jeden z prvních „trháku“ pro adopci UST. 

Jeho spuštění bylo realizací vize TFL (Terraform Labs) o integraci tří primárních finančních primitivů (platby prostřednictvím UST, spoření prostřednictvím Anchoru a investování prostřednictvím Mirror Protokolu).

Anchor protokol byl založen s cílem zvýšit poptávku po nativním stablecoinu UST, a to právě tím, že věřitelům nabízí 20% výnos. Umožňuje také tradičním účastníkům finančního sektoru integrovat DeFi. Anchor má API, které mohou fintech platformy, burzy a B2B podniky integrovat a nabízet úročené spořící účty.

Anchor se kombinuje s peněženkami Mirror Protokol a Chai společnosti TFL a rozšiřuje tak možnosti využití stablecoinů založených na technologii Terra, jako je právě UST. Chai již dosáhl určitého přijetí v Asii tím, že slouží jako platebí aplikace, která využívá stablecoinu Terra KRW.

TFL předpokládá, že Anchor bude sloužit jako meziřetězcový zdroj likvidity pro uživatele, kteří si chtějí půjčovat různé nativní kryptoměny 1. vrstvy.

Mezi nejvýznámější investory patří:

Alameda Research, Jump Capital, Delphi Digital, Galaxy Digital, Pantera Capital a další.

Anchor token ($ANC) je řídící token protokolu Anchor. Slouží jako prostředek k navrhování a volbě způsobu utrácení komunitních aktiv a ke změně parametrů protokolu.

$ANC token také „zachycuje“ část výnosu Anchor ve vzathu ke spravovaným aktivům protokolu.

V době psaní článku se také můžete zapojit do stejkování Anchor tokenu a získat 10.76% APR.

Pokud jste agresivnější povaha můžete zkusit i poskytování likvidity skrz ANC-UST pár (yield farming), který momentálně nabízí 63,81% APR.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejvíce hlasovalo
Nejnovější Nejstarší
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

2
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x