Klíčové úrovně ke sledování:

Supporty:

38 173

35 041 (Otvíračka 3. kvartálu loňského roku, důležitá kvartální úroveň)

Rezistence:

43 194 – 43 821

46 195 – 47 140 (roční otvíračka – dřívější klíčový měsíční support, nyní lze v této zóně čekat rezistenci)

Trend: Bokem (Minulý týden nové vyšší minimum na 34 329, ale nemáme nové vyšší maximum – dokud neprorazíme nejbližší rezistenci, nebo nejbližší support, ideálně s novým nižším minimem, uvažujme spíše o bočním trendu)

Z hlediska spekulanta: Můžeme hrát boční trend (prodat nejbližší rezistenci, nakoupit nejbližší support), nebo spekulovat na případný průraz jedním, nebo druhým směrem, ovšem ideální je v bočním trendu neobchodovat a trpělivě si počkat na potvrzení dalšího směru trhu.

Otestování staré klesající trendové linie zvrchu naznačuje, že lze lehce více tíhnout ke spekulaci na růst, nicméně přísné řízení rizika + opatrnost je v takovém případě samozřejmě na místě. Týden zavřený pod čerstvou růstovou trendovou linií by měl chuť hledat růstová nastavení jednoznačně ukončit.

Z hlediska dlouhodobého střadatele: Pravidelné nákupy by ideálně měly pokračovat bez ohledu na směr a cenu – vzhledem ke stálé relativní blízkosti ročníh rozsahových minim není nutno se nějak zvlášť v útratách omezovat, ostatně ze situace nejnověji na Ukrajině a v Rusku, případně dříve v Kanadě jednoznačně ukazuje, že co ‚máte‘ v bance vlastně vůbec nejsou Vaše peníze, žjo 🙂

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x