Americký kongresman Warren Davidson představil zákon „Keep Your Coins“. Jeho cílem je zabránit zásahům do transakcí a peněženek virtuálních měn ze strany úřadů. Návrh zákona přichází v návaznosti na oznámení Kanady, že její zákon o mimořádných událostech umožní bankám zmrazit finanční aktiva účastníků protestů Freedom Truckers Convoy.

Navrhovaný zákon by měl zabránit tomu, aby jakýkoli úřad zakázal nebo jinak omezil „možnost uživatele – (1) používat virtuální měnu nebo její ekvivalent pro vlastní účely takového uživatele, například k nákupu skutečného nebo virtuálního zboží a služeb pro vlastní potřebu uživatele; nebo (2) provádět transakce prostřednictvím peněženky, kterou si uživatel sám spravuje“.

V rozhovoru pro Bitcoin Magazine vyjádřil kongresman Davidson naléhavost kolem návrhu zákona. „Neměli bychom používat peníze jako způsob kontroly lidí. Samozřejmě, pokud existuje trestná činnost, měli byste po ní jít. Ale představte si, že by se totéž dělalo v případě crowdfundingu hnutí  BLM. To by nebylo v pořádku a v pořádku to není ani v případě Freedom Convoy.“

Kongresman Davidson je historicky zastáncem osobních svobod a soukromí jak v oblasti kryptografických, tak tradičních financí. Zkratka KYC pro navrhovanou legislativu (Keep Your Coin) je narážkou na bankovní zákony KYC (Know Your Customer). Ty Davidson dlouhodobě kritizuje za sdílení nadměrného množství informací s vládou.

Navzdory vyjadřované touze po ochraně uživatelů před regulacemi se kongresman vyslovil pro silnou potřebu regulační agentury kolem kryptoměn. Podle něj by měl vzniknout podobný orgán, jako je SEC (Komise pro kontrolu cenných papírů).

„Rozhodně potřebujeme regulace, které by situaci kryptoměn objasnily. Současný stav je regulace vynucováním. Společnost zjistí, že porušily regule SEC, až když dostanou dopis s výzvou,“ uvedl v rozhovoru pro Forbes na loňské konferenci o Bitcoinu v Miami. „Absence jasné politiky nebo regulace využívají podvodníci, takže nečinnost je zrazením průměrných spotřebitelů a investorů.“

Kongresman Davidson je v současné době členem pracovní skupiny pro finanční technologie. Přestože obsah navrhovaného zákona zatím není k dispozici online, kancelář kongresmana Davidsona poskytla jeho kopii e-mailem několika magazínům.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x