Guvernér amerického Colorada Jared Schutz Polis oznámil, že stát začne od letošního léta přijímat bitcoiny k placení daní.

Polis ve středu poskytl rozhovor zpravodajství CNBC, ve kterém rozhodnutí okomentoval. Jeho administrativa urychleně připravuje plán, podle kterého mohou obyvatelé státu začít platit své daně v Bitcoinu a jiných kryptoměnách.

„Očekáváme, že do letošního léta budeme přijímat kryptoměny v souvislosti se státními daněmi,“ řekl.

Podle guvernéra se cesta k tomuto cíli rýsuje. Současně vyzýval některé úzkostlivé obyvatele, aby se neobávali volatility kryptoměn. Sám Poliso tvrdí, že kryptoměny představují nebezpečí divoké volatility, která by mohla ovlivnit hodnotu daní v nich odváděných.

„Je důležité, aby lidé věděli, že z pohledu státu nemůžeme mít expozici na trhu. Naše výdaje jsou v dolarech. Kryptoměny by byly pro naše účely převedeny zpět na dolary.“

Aby omezil nevýhodu volatility, poznamenal, že dojde k uzavření smlouvy se zprostředkovatelem, který „okamžitě převede krypto na dolary“.

Polis byl prvním americkým politikem, který přijímal dary na kampaň v kryptoměnách. Loni na kryptokonferenci prohlásil, že by byl „nadšený, kdybychom mohli být prvním státem, který umožní platit daně v různých kryptoměnách“. Dále vyjádřil úmysl, aby se Colorado stalo centrem blockchainových inovací v USA.

V rámci rozšíření možnosti platit daně v kryptoměnách guvernér také uvedl, že později tento program rozšíří do dalších jednodušších oblastí.

„Během několika měsíců poté by mohlo dojít na drobnosti jako jsou řidičský průkaz nebo lovecký lístek. Největší sadou transakcí jsou však daně, které lidé platí,“ pokračoval.

Vzhledem k prudkému nárůstu adopce kryptoměn hledají zákonodárci stále častěji způsoby regulace vznikajícího odvětví. Jedním z hlavních bodů na seznamu agend je danění. Regulační orgány, jako je například Internal Revenue Service (daňový úřad), se již pustily do zdanění držitelů kryptoměn, kteří svá aktiva prodali za fiat.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x