Ruská vláda se podle úterního oznámení dohodla s centrální bankou na způsobu regulace kryptoměn.

Ruská vláda a centrální banka nyní pracují na návrhu zákona, který bude definovat kryptoměny jako „obdobu měn“, nikoliv jako digitální finanční aktiva. Zákon by mohl vejít v platnost už 18. února. Použití kryptoměn by bylo legální po kompletní identifikaci bankovním systémem nebo licencovanými zprostředkovateli.

Jak se píše na serveru Kommersant, „držení kryptoměn a transakce s nimi nejsou Ruské federaci zakázány, musí však být prováděny prostřednictvím tzv. organizátora směny digitálních měn (banky) nebo peer-to-peer burzy s licencí v zemi.“

Zpráva rovněž zdůrazňuje, že transakce s kryptoměnami v hodnotě vyšší než 600 000 rublů (zhruba 8 000 USD) by musely být přiznány; v opačném případě by mohly být považovány za trestný čin. Těm, kteří budou nelegálně přijímat kryptoměny jako platidlo, hrozí pokuty.

Novinka přichází po měsících spekulací o tom, jak bude ruská vláda s kryptoměnami nakládat. Zatím není jasné, co toto rozhodnutí bude znamenat pro Rusy a ruské podniky. Zdá se, že si země pomalu zvyká na myšlenku kryptoměn.

V lednu ruská centrální banka vyzvala k celostátnímu zákazu kryptoměn, odvolávala se na spekulativní povahou tohoto odvětví. V rámci návrhu banka rovněž vyjádřila názor, že finanční společnosti by neměly zprostředkovávat kryptografické transakce.

Výzva centrální banky však vyvolala odpor ruského ministerstva financí. Několik dní po jejím zveřejnění uvedl Ivan Chebeskov, pracovník ministerstva, že vláda by měla kryptoměny spíše regulovat než zcela zakázat. Podle něj by úplný zákaz mohl vést technologické zaostalosti země.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x