CashApp integrovala platby prostřednictvím Lightning Network pro většinu svých uživatelů v USA. Naplnily se tak pověry, které už několik měsíců kolují internetem. „Lightning Network je nyní k dispozici v aplikaci CashApp. Jde o nejrychlejší a taky bezplatný způsob, jak platit komukoli v Bitcoinech,“  sdílela společnost na Twitteru. „V tuto chvíli nemají obyvatelé New Yorku na Lightning nárok“, doplnil Cash App.

CashApp při integraci použil Lightning Development Kit vyvinutý sesterskou společností, Spiral BTC.

Názor Cash App na Lightning

Zpráva byla sdílena pouze prostřednictvím Twitteru CashApp. Na webových stránkách společnosti ani jiném oficiálním kanálu nebyla o novince zmínka. Program je pořád v plenkách a rozsahem je proto omezený. Například „pomocí CashApp můžete přes Lightning platit , nemůžete však zatím generovat faktury, které můžou platit ostatní uživatelé“.

Společnost popisuje Lightning Network jako „nový způsob posílání Bitcoinu, který je rychlejší a zdarma. Jiné způsoby posílání Bitcoinu mohou trvat až deset minut a jsou zpoplatněny. Lightning jej umožňuje posílat na jakoukoli kompatibilní peněženku na světě rychleji, než si stihnete zavázat tkaničky – a zdarma.“

Stojí za zmínku, že uživatelé mohou provádět také on-chain platby: „Bitcoiny můžete posílat na Lightning i on-chain adresu. Vše jsme zjednodušili, abyste mohli posílat Bitcoin v obou sítích.“

Co to znamená pro budoucnost Bitcoinu

Jeden z nejpoužívanějších platebních terminálů ve Spojených státech provozuje právě CashApp. Jsou všudypřítomné, narazíte na ně skoro v každém podniku. Co se stane, když tyto terminály budou najednou moci přijímat platby přes Lightning Network?

Podle Jacka Dorseyho „fungovala velká část obchodníků mimo tradiční bankovní systém. Pouze 40 % těchto obchodníků bylo schváleno pro používání klasického terminálu. S aplikací CashApp se toto číslo blíží 99 %.“ Změní se náhle svět, pokud budou terminály vybaveny technologií Lightning Network? 

Dokud bude hodnota Bitcoinu vůči fiat měnám neustále růst, bude těžké přimět lidi, aby jej používali jako prostředek směny. CashApp by teoreticky mohl zákazníky přesvědčit, aby poslali svůj Bitcoin dál o trochu dřív. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x