Kalifornský řetězec řemeslných superpotravin Everbowl oznámil, že v rámci obchodních operací přechází na bitcoinový standard. Veškeré své finanční rezervy proto hodlá převést na Bitcoin.

Podle zveřejněného oznámení provedl Everbowl průzkum a hovořil s poradci o možnostech přesunu své pokladny do BTC. Předmětem porady byl i způsob řízení společnosti s bitcoinovým standardem.

Jeff Fenster, zakladatel a generální ředitel společnosti Everbowl, uvedl: „Dospěli jsme k závěru, že provozování podniku výhradně na hotovosti není v roce 2022 nejvýhodnější, ani nejbezpečnější.“

Fenster prý také chápe, že ze strany korporátů i vládních orgánů může být na Bitcoin ještě brzy. „Jako firma plánujeme přispět k této věci tím, že půjdeme příkladem,“ dodal. Podle Fenstera by se převratně rostoucí společnost měla vždy umístit v čele. Měla by převzít vedení nové technologie dříve než ostatní. 

Finanční strategie společnosti Everbowl změnila směr „ve světle nadměrného znehodnocení amerického dolaru spolu s rekordní mírou inflace,“. V očích firmy tak hodnota hotovosti začala prudce klesat. Generální ředitel vyzval ostatní vedoucí pracovníky firem, aby si minimálně udělali vlastní průzkum o Bitcoinu.

Do budoucna společnost plánuje umožnit svým zaměstnancům dostávat výplatu v této kryptoměně. Fenster k tomu dodal: „Chápeme, že v současné době není možné převést 100 % našich obchodních operací na bitcoinový standard. Jakmile se ukáže příležitost, míru přijetí a konverze navýšíme.“

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x