KPMG jedna z předních celosvětových společností poskytujících služby v oblasti auditu, daní a poradenství přidává BTC a ETH do své pokladny.

V dnešním prostředí s vysokou inflací, aktiva jako je Bitcoin, Ethereum a další se stávají stále atraktivnější pro společnosti, které chtějí diverzifikovat své prostředky.

Rozhodnutí investovat do Bitcoinu a Etherea odráží přesvědčení společnosti KPMG Canada, že kryptoměny jsou “dozrávající třídou aktiv”, říká Benjie Thomas, vedoucí partner firmy.

KPMG v Kanadě jde ve stopách hedgeových fondů, rodinných kanceláří a penzijních fondů a získává expozici vůči kryptoměnám.

Kromě nově nabytých podílů v BTC a ETH společnost KPMG v Kanadě uvedla, že v rámci svého mandátu v oblasti životního prostředí, sociálních věcí a správy (ESG) zakoupila také uhlíkové povolenky.

Na finanční politiku společnosti dohlíží výbor pro správu a řízení, který zahrnuje zúčastněné strany z několika divizí, včetně finančního oddělení řízení rizik a daňového oddělení. Společnost KPMG uvedla, že před rozhodnutím přidat digitální aktiva do svého portfolia dokončila důkladné posouzení rizik včetně vyhodnocení daňových dopadů.

Společnost KPMG se do kryptografického sektoru ponořila již v roce 2020, kdy představila řešení infrastruktury pro klimatické účetnictví založené na blockchainu. Nová iniciativa byla navržena tak, aby pomáhala společnostem při plnění jejich cílů v oblasti ESG (Environmental, social and governance).

Několik velkých korporací se v uplynulém roce snažilo o expozici vůči kryptoměnám ve snaze diverzifikovat svá aktiva a zajistit se proti inflaci. Nejznámějším příkladem je společnost MicroStrategy, která se zabývá obchodním zpravodajstvím a která přijala BTC jako standard. Dokonce si pro nákup BTC peníze půjčuje.

Mezitím výrobce elektromobilů Tesla držel na konci roku 2021 ve svém portfoliu Bitcoin v hodnotě téměř 2 miliardy dolarů. Podle Bitcoin Treasuries drží v současnosti Bitcoin čtyřicet veřejně obchodovaných společností.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x