Slavný digitální umělec Pak v pondělí oznámil, že ve spolupráci s Wikileaks vydá novou kolekci NFTéček. Činí tak na podporu nadace Wau Holland Foundation.

Německá nadace Wau Holland byla založena v roce 2003 a nese jméno spoluzakladatele největšího evropského sdružení hackerů. Za dobu svého působení se jí podažilo získat miliony dolarů pro Juliana Assange. „Podporují svobodu komunikace a svou odvahou přispívají k obhajobě Juliana Assange,“ tvrdí o nadaci Gabriel Shipton, filmový producent a Assangeův bratr.

Pakova nová kolekce „Censored“ bude uvedena na trh 7. února. Půjde o limitovanou edici dynamických NFTéček s obrázky, které se budou měnit v čase na základě dat ze smart kontraktů.

Spolupráce mezi Pakem a Assangem je součástí obnoveného úsilí o propuštění zakladatele WikiLeaks z vězení. O to se snaží i skupina FreeAssangeDAO (DAO = decentralizovaná autonomní organizace). Chce Assangeovi poskytnout právní pomoc, protože byl v roce 2019 obviněn z konspirace a hrozí jeho vydání do Spojených států. Skupina vznikla po vzoru FreeRossDAO, jejíž cílem bylo osvobození zakladatele Silk Road Rosse Ulbrichta.

Předchozí Pakova kolekce „Merge“ byla spuštěna v prosinci 2021. Na Nifty Gateway se prodaly tokeny v hodnotě téměř 92 milionů dolarů, připadly pak 28 984 kupujícím.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x