Bílý dům se chystá stanovit ucelený soubor politik pro regulaci kryptoměn. Důvodem je rozptýlení současných právních předpisů mezi různá odvětví a agentury.

Bidenova administrativa vydá v nadcházejících týdnech nařízení, které bude cíleno na různé federální orgány. Těm připadne úkol posoudit rizika a příležitosti, které kryptoměny představují, uvádí agentura Bloomberg.

Nařízení má spadat pod národní bezpečnost. Administrativa se totiž snaží analyzovat kryptoměny a použít soudržný rámec, který by reguloval kryptoměny, stablecoiny a NFT, uvedl ve čtvrtek Barron’s.

„Cílem je podívat se na digitální aktiva komplexně. Chceme soubor politik, které dají soudržnost tomu, co se vláda snaží v tomto prostoru dělat,“ uvádí Barron’s. „Protože digitální aktiva nezůstávají v jedné zemi, je nutné spolupracovat s ostatními zeměmi na synchronizaci.“

Na projektu se má údajně podílet Ministerstvo zahraničí, Ministerstvo financí, Národní ekonomická rada a Rada ekonomických poradců. Protože administrativa odhaduje, že kryptoměny mají „ekonomické důsledky pro národní bezpečnost“, zůčastní se i Rada Bílého domu pro národní bezpečnost.

Plánem Bílého domu je „vnést pořádek do chaotického přístupu, který vláda nyní používá k regulaci kryptoměn,“. V současné době se různými aspekty trhu s kryptoměnami zabývají různé agentury. Mezi ně patří např. Komise pro cenné papíry a Komise pro obchodování s komoditními futures. Pokud jde o klasifikaci mnoha různých aktiv na trhu, komise nepracují koordinovaně.

Podle zprávy agentury Bloomberg se nad plánem několikrát sešli vysocí úředníci Bílého domu. Očekává se, že směrnice bude v příštích týdnech předložena prezidentovi Joeovi Bidenovi.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x