Na páru s dolarem se nám od února loňského roku namalovala konsolidační ‚topping‘ formace s krystalicky čistě definovanou klíčovou tržní strukturou na úrovni okolo jednoho dolaru. Tržní neefektivita pod ní je extrémně lákavá:

Všechno samozřejmě záleží na směru, kterým se případně vydá Bitcoin, ale jsem toho názoru, že pokud bude Bitcoin pokračovat dál směrem dolů, Cardano dolar neudrží a spadne přinejmenším někam mezi 35 – 40 centů (na grafu support zóna tvořená týdenní úrovní 0,381 a měsíční úrovní 0,341).

Kolem loňské zavíračky/letošní otvíračky se to 2 měsíce bilo, než došlo  předminulý týden k odmítnutí letošní otvíračky 1,308. Minulý týden jsme zavřeli poprvé od loňského března pod týdenním zavřením do té doby neproražené úrovně 1,052.

Průraz dolů, pakliže k němu nakonec dojde, může nějakou dobu trvat, vzhledem k tomu, že tato úroveň už bezmála rok sloužila jako velmi spolehlivý support.

Invalidace tohoto nápadu: Alespoň týden zavřený nad roční otvíračkou na 1,308 při současném uzavření rovněž nad aktuální klesající trendovou diagonálou.

První solidní nákupní zóna se zdá být právě oblast kolem 40 centů:

Na páru proti BTC je klíčová letošní zavíračka na úrovni 2831 satoshi za Cardano. Předminulý týden bylo významné odmítnutí z nejbližší rezistence na měsíční úrovni 3689 satoshi za Cardano, dle mého názoru reálně hrozí, že pokud nepřekonáme naznačenou klesající trendovou linii, podíváme se až někam ke kvartálnímu supportu na úrovním až někem do oblasti 1700 – 1500 satoshi za Cardano s možnou zastávkou/odrazem do dalších nižších maxim od měsíční úrovně na 2194 satoshi za Cardano.

Invalidace: Překonání klesající trendovky a rezistence kolem 3700 satoshi na týdenní bázi:

Disclaimer: Autor článku držel v době jeho psaní pozici na krátko na páru ADA/BTC se vstupem na úrovni 2775 satoshi za Cardano

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x