Starosta New Yorku Eric Adams obdržel svou první výplatu v Bitcoinu. Přestože se trh s kryptoměnami nedávno propadl, Adams rozhodnutí nelituje.

Starosta není pádem Bitcoinu nijak otřesen

Páteční výprodej na trhu s kryptoměnami způsobil, že Bitcoin klesl zhruba na 35 tisíc dolarů. Naneštěstí Adams obdržel ve stejný den svou první výplatu v Bitcoinech. V době psaní tohoto článku se Bitcoin podíval jen níž.

BTC se propadl z hodnoty nad 41 tisíc dolarů až pod 35 tisíc dolarů. To znamená, že Adamsův plat se snížil o více než 16 %. Přesto dal starosta jasně najevo svůj záměr podporovat krypto – i za cenu části své mzdy.

Adams v rozhovoru pro CNN neodpověděl na otázku, zda svého bitcoinového gambitu lituje – přirovnal jej však k investování na burze. Řekl také, že by chtěl, aby se New York stal městem přátelským k technologiím. V plánu je zapojení mladých lidí, kterým byl dříve přístup k této rozvíjející se technologii odepřen.

"Účelem bitcoinu je vyslat zprávu, že New York je otevřený technologiím. Chceme ve městě New York vidět velké množství nových technologií. Chceme povzbudit naše mladé lidi, aby se zapojili do rostoucího odvětví."

Krátkodobé neúspěchy na trhu ho neznervózňují tak, jako kryptoměnové investory s krátkodobou mentalitou day-traderů.

Adams je jednoznačně pro kryptoměny. Loni v listopadu se zavázal, že po nástupu do funkce bude své první tři výplaty brát stoprocentně v Bitcoinu. Plat nemůže být kvůli předpisům Ministerstva práce Spojených států vyplácen přímo v kryptoměnách. Místo toho má být zpočátku vydáván v Amerických dolarech a poté převeden na vlajkovou kryptoměnu.

New York je předním finančním centrem, nicméně má jedny z nejpřísnějších zákonů o kryptoměnách v zemi. Ty ukládají povinnost získat licenci pro většinu druhů kryptografických transakcí. I proto je Adamsova podpora kryptoměn tak pozoruhodná.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x