Bitcoinová mánie mezi zákonodárci nyní dorazila i do belgického parlamentu. Bruselský poslanec Christophe De Beukelaer se stal prvním evropským politikem, který převedl svůj plat na Bitcoin. Informoval o tom server Bruzz.be.

Beukelaerova měsíční mzda ve výši 5 500 EUR bude převedena na Bitcoin pomocí platformy Bit4You. Beukelaer, který zastupuje stranu Humanistický demokratický střed, doufá, že inspiruje další politiky, aby projevili podobný zájem o rodící se technologii.

Beukelaer uvedl příklad newyorského starosty Erica Adamse, který také přijímá mzdu v Bitcoinu.  Dále zmínil americké politiky, kteří se snaží přeměnit jejich rodný stát nebo město v bitcoinové centrum. 

„Starosta New Yorku Eric Adams je už třetí měsíc vyplácen v Bitcoinu, aby se New York stal jeho centrem. Myslím, že pro Brusel a Belgii ještě není pozdě hrát vedoucí roli v kryptoměnovém průmyslu,“ řekl Beukelaer.

Starosta Miami Francis X. Suarez je dalším populárním zákonodárcem, který je známý svou propagací Bitcoinu. Důrazně se vyslovuje k tomu, aby se město stalo bitcoinovým centrem. Kromě toho, že sám dostává plat v Bitcoinu, se snaží prosadit stejnou možnost i pro zbylé zaměstnance města.

Podobný krok učinili i slavní sportovci. V současnosti se pro výplatu v Bitcoinu rozhodlo již sedm hvězd NFL. Mezi nimi je i Tom Brady, který mimochodem spustil svou vlastní NFT platformu Autograph. K fotbalistům se pomalu přidávají i hráči NBA, trend se však jistě přelije i do jiných sfér.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x