Intel hodlá na nadcházející konferenci International Solid-State Circuits Conference (ISSCC) v únoru 2022 odhalit nový „Ultra-Low-Voltage Energy-Efficient Bitcoin Mining ASIC“ známý jako Bonanza Mine. Šlo by o schopnou konkurenci tradičním těžebním platformám

Intel v listopadu 2018 předložil patent, který by splňoval požadavky na „vysoce výkonnou těžbu bitcoinů“. Existují spekulace, že procesy popsané v patentu by se mohly dostat do produktu předváděného na ISSCC.

Podle patentu bude ASIC, který stojí za Bonanza Mine, schopen dokončit výpočty stejně efektivně jako jiné ASICy. Současně bude eliminovat potřebu opakovaných nebo nadbytečných výpočtů. Tento systém má snížit celkovou spotřebu energie přibližně o 15 %.

Procesory používané pro těžbu kryptoměn jsou notoricky známé tím, že čelí výpadkům a klesajícímu odbytu. Intel by se stal konkurentem společností, jako je Bitmain, jejíž navrhovaný ASIC Ether stále čeká na vydání. Dalšího rivala. Nvidiu, rovněž postihlo několik případů poklesu prodeje čipů. Poptávka po těžbě kryptoměn neustále roste navzdory neustálému nedostatku procesorů a nestejným výrobním nákladům.

V současné době není jasné, zda Intel uvolní Bonanza Mine pro maloobchod. Je možné, že bude určen výhradně pro průmyslové či výzkumné účely. Ať už je to jakkoliv, Intel se pravděpodobně stane jedničkou na trhu v rámci odvětví těžby kryptoměn.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x