Hongkongský měnový úřad (Hong Kong Monetary Authority, HKMA) uvažuje o regulaci kryptoměn a stablecoinů. Úřad proto sbírá podněty ohledně toho, jaká pravidla zavést a jakým způsobem.

HKMA se domnívá, že zcela neregulovaný kryptoprůmysl může představovat vysoké riziko pro tradiční finanční systém. Nyní má za cíl připravit regulační plán, který by byl zaveden do roku 2024. Tento plán by měl mimo jiné chránit investory před podvodníky v oblasti kryptografických služeb. Motivací je i nedávný případ, kdy si uživatelé nemohli vybrat své prostředky z místní burzy Coinsuper. V čele této platformy stála hlava čínské pobočky UBS, jedné z největších švýcarských bank. Mezi investory Coinsuper byl i americký hedgefund specializující se na kryptoměny, Pantera Capital.

Hongkong připravuje plán regulace kryptoměn

Po vzoru svých kolegů z celého světa se nyní hongkongské finanční úřady zabývají rychlým růstem kryptoinvestic. Současně využívají kryptoměny k rychlým a levným převodům peněz mezi místy na opačných koncích planety.

HKMA zveřejnil dokument, v němž přibližuje možné scénáře regulace kryptoměn. Očekává, že do 31. března sesbírá zpětnou vazbu od veřejnosti a zúčastněných stran. Finanční úřad zdůraznil rostoucí využívání stablecoinů pro převody peněz a platby, jakož i ochranu investorů před častými podvody. V dokumentu jsou rozepsány i způsoby komunikace mezi institucemi pomocí kryptoaktiv.

Agentura Bloomberg uvádí, že regulační plán by měl být hotov do července letošního roku.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x