Jednu z nejstarších německých bank se chystá koupit společnost úzce spjatá s kryptoburzou BitMEX. Cílem je i zavedení regulovaných kryptoproduktů v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

BXM Operations AG  založily hlavy BitMEXu, generální ředitel Alexanderem Höptnerem a finančním ředitel Stephanem Lutzem. Společnost oznámila plány na koupi Bankhaus von der Heydt (BvdH). Banka se sídlem v německém Mnichově je jedna z nejstarších bank v Německu. funguje od roku 1754, ostatně webové stránky společnosti jsou na adrese 1754.eu.

Transakce podléhá schválení německým regulačním orgánem pro finanční služby BaFin. Ačkoli BXM Operations AG není stejná společnost jako BitMEX, je s ní úzce spjata, neboť ji založil generální a finanční ředitel BitMEX. Transkace byla oznámena příspěvkem na bloguBMX Operations AG. Podle něj je cílem vznik „jednotného kontaktního místa pro regulované kryptoprodukty v Německu, Rakousku a Švýcarsku“.

Nejde o první kryptoobchod banky

Podle oznámení na blogu tomuto kroku předcházelo spuštění BitMEX Link v Evropě. Jde o makléřskou službu se sídlem ve Švýcarsku, která usnadňuje obchodování s digitálními aktivy. Akvizice BvdH je nyní „dalším krokem v evropské expanzi a rozvoji produktů skupiny“.

Nejedná se však o první setkání mnichovské banky s kryptoměnami. V polovině října loňského roku BvdH oznámila uzavření partnerství s Coindex GmbH. Německá platforma nabízí investice do indexů a spořicí plány v kryptoaktivech.

Na podzim roku 2020 uzavřela BvdH partnerství s poskytovatelem služeb úschovy digitálních aktiv Fireblocks. Cílem bylo rošíření nabídky bankovnictví digitálních aktiv, sekuritizace a fondových služeb. V prosinci 2020 banka navázala spolupráci se společností Bitbond, aby vydala první eurový stablecoin (EURB) v síti Stellar.

BXM Operations AG a současný majitel BvdH již podepsali kupní smlouvu. Akvizice nyní čeká na schválení regulačním orgánem, BaFin.

Zakladatelé společnosti se stali členy představenstva banky

Součástí dohody je, že kupní cenu ani další finanční podrobnosti transakce nebudou zveřejněny. Po dokončení koupě bude banka nadále fungovat jako samostatná obchodní jednotka. Navíc se Alexander Höptner a Stephan Lutz se stanou členy její dozorčí rady.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x