Jeden z největších tenisových turnajů na světě vstupuje do kryptosvěta. 

Pořadatelé Australian Open brali na vědomí rizika spojená s probíhající pandemií. Na turnaj se jistě nemohou přijít podívat všichni domácí, natož pak zahraniční fanoušci. Bude se proto konat i v Decentralandu. Tam mohou návštěvníci pozorovat hlavní stadion Rod Laver Arena, prozkoumat restaurace a samozřejmě sledovat tenisové zápasy.

NFT Open

Kromě toho organizace vydala kolekci 6 776 NFTéček s názvem „Art Ball NFT„. Ty byly vyprodány již po několika minutách od začátku prodeje, kus za 0,067 ETH. Každý sběratelský předmět odpovídá vítěznému úderu ze všech zápasů šampionátu v roce 2022. Majitelé v budoucnu obdrží záznam odpovídajícího úderu, virtuální oblečení do Decentralandu a další maličkosti. 

Plocha tenisových kurtů je rozdělená na 6776 dílků o velikosti 19 x 19 cm, každý náleží jednomu z NFTéček. Pokud vítězný úder nějaké ze 400 her dopadne na nějaký dílek, metadata patřičného NFT se aktualizují (detaily o hře v daném čase apod.). U rozhodujících úderů se majitelé NFT mohou dokonce těšit na fyzický míček v ručně vyrobeném pouzdře. 

Australian Open v metaverzu

AO v Decentralandu kopíruje nejlepší prvky Melbourne Parku, ústředního dějiště letošního turnaje.

Během pobytu ve virtuálním světě se fanoušci mohou pohybovat po městě navštívit Beach House a Grand Slam Oval, kde se budou na obrazovkách promítat živé i historické zápasy.

Ridley Plummer, manažer australského tenisového projektu, vyjádřil nutnost ponořit AO do metaverza. Podle něj jde o nezbytný krok pro zpřístupnění turnaje světu.

„Chceme, aby AO bylo nejpřístupnější a nejširší sportovní a zábavní událostí na světě. Vzhledem k jedinečným výzvám, kterým fanoušci čelili při cestě do Melbourne, jsme uspíšili nástup metaverzu,“ dodal Plummer.

Decentraland AO je naplánován na dobu trvání živých turnajů, tedy od 17. ledna 2022 do 30. ledna 2022. Během tohoto období se fanoušci mohou potkávat s některými tenisovými legendami. Dále se mohou podívat na záběry ze zákulisí živých zápasů z více než 300 kamer rozmístěných po domácím stadionu.

Zajímavou funkcí je i reverzní přenos – vysílání dění z metaverzu na obrazovkách AO a LED panelech u kurtů v přestávkách mezi zápasy.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x