Zatímco kryptotrh v pátek silně krvácel, Solana zažila další kotrmelec na síti. 48hodinový výpadek způsobil paniku mezi obchodníky a uživateli DeFi napříč kryptosvětem.

48hodinový výpadek sítě Solana

Síť Solana během posledních několika měsíců postihlo několik problémů. Aktuální incident je již druhým v lednu. Na rozdíl od ostatních případů však poslední výpadek trval přibližně 48 hodin.

Tým Solany uvedl, že zádrhel poprvé zaznamenal v pátek 21. ledna 2022 kolem 00:00 UTC. „V rámci mainnet-beta klastru dochází k určitému snížení výkonu, v současné době problém vyšetřujeme,“ napsal tým.

Vyšetřování trvalo více než 24 hodin, než se týmu podařilo v sobotu v 17:55 UTC identifikovat příčinu. Podle stručné zprávy na stránce Solana Status byl problém způsoben „nadměrným množstvím duplicitních transakcí“ prováděných boty.

Problém byl vyřešen v neděli, přibližně v 16:19 UTC po vydání a přijetí verze 1.8.14, která měla „zmírnit nejhorší dopady problému“.

„Cílem těchto nadcházejících verzí je zlepšit stav sítě, přičemž další vylepšení by měla být zavedena v následujících 8-12 týdnech. Mnoho z těchto funkcí je v současné době v provozu v síti Testnet, kde se důkladně testují,“ dodal tým.

Cenu platí uživatelé DeFi

Zatímco problém se sítí byl vyřešen, uživatelé DeFi na blockchainu Solany se pěkně prohli. Během 48 hodin, kdy byla síť mimo provoz, totiž čelili velkým likvidacím.

K výpadku sítě Solana o víkendu došlo v jednom z nejhorších období na kryptotrhu. Ceny klesly hluboko do červených čísel a likvidace byla na dohled. Aby se jí vyhnuli, hledali uživatelé způsoby, jak doplnit svůj zůstatek.

Uživatelé, kteří si vzali půjčky se zajištěnými aktivy, jako je SOL, od úvěrových platforem, jako je Solend, měli problém. Během tržního kolapsu nemohli svá aktiva zachránit, protože blockchain se potýkal s přetížením. Následovala masivní plošná likvidace a uživatelům vznikly ztráty.

Solend však uvedl, že s uživateli soucítí a chce si uživatele znovu naklonit. „Jsme si bolestně vědomi problémů, při kterých se uživatelé nemohli zachránit před likvidací kvůli přetížení sítě, a hledáme smír,“ uvedl na Twitteru Solend.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x