Hry jako hlavní zdroj příjmu nebo “side hustle”?

Proč ne!

Herní průmysl prochází fází masivního růstu a model “play-to-earn” otevírá nové příležitosti pro blockchainové hry.

Pokud se orientujete ve světě kryptoměn a pravidelně sledujete aktuální dění, nemohli jste si nevšimnout rostoucího počtu nových projektů – her, které implementovaly technologii blockchain a využívají tak NFT (non-fungible-token) ve svých herních světech.

Play2earn

Tento herní koncept se vyznačuje tím, že platforma poskytuje hráčům možnost získat jakoukoli formu herního majetku, který lez směnit za kryptoměnu a následně jí prodat za reálné peníze.

Hráči tedy mají možnost vydělávat hraním her, což je pro mnohé splněný sen.

Play-to-earn hry a vývojové země

Možná vás tato informace šokuje, možná pobaví. Realita je taková, že průměrný hráč Axie Infinity může získat kolem 4,500 SLP tokenů za měsíc. Což je v době psaní článku kolem 350 dolarů, ještě nedávno se pohybovala cena SLP tokenů kolem 0,3 dolaru za kus. Hráči si tedy v průměru přišli na něco málo přes 1200 dolarů měsíčně.

Jako důsledek, někteří lidé v zemích jako jsou Filipíny či Vietnam odchází ze zaměstnání, aby se plně věnovali hraní hry Axie Infinity. Hra je časově náročná a strategická. Hráči musí nejen rozvíjet své postavičky, ale také plnit úkoly k získání energie pro pokračování. Je však třeba poznamenat, že většina lidí v těchto zemích, považuje tuto možnost spíše za přivýdělek než hlavní zdroj příjmů.

Axies uvádí, že na platformě je denně aktivních více než 350 tisíc hráčů. Někomu to může připadat jako hloupost, ale je krásné, že tato hra pomohla mnoha lidem překonat finanční potíže způsobené probíhající celosvětovou pandemií.

Sci-fi nebo realita?

Blockchainové hry, které začaly jako malá odvětví jednotlivců prodávajících online aktiva, se rychle proměnila v plnohodnotná odvětví, které nabízí zaměstnání lidem v rozvojových zemích. 

Kvůli tomu, že si v těchto hrách můžete přijít na nemalé peníze se lidé třeba ve Venezuele vrhli na “farmaření” v různých hrách. Svůj digitální majetek prodávají západním hráčům a většinou je to jejich hlavní zdroj příjmů.

Hry

Splinterlands je karetní hra vybudovaná na blockchainu, hráči soupeří o limitovaný počet Dark energy Crystals (DEC) tokenu a vzácná NFT. Hra z roku 2020 si získala mnoho lidí.

Odehrávající se ve smyšleném světě, složeném z 6 království bojující mezi sebou o kontrolu nad Splinterlandem, fanoušci Hry o trůny si tuto hru s velkou pravděpodobností rychle oblíbí. 

Sorare. Tato hra je pro fotbalové fanoušky. Sorare je smyšlená fotbalová hra, kde hráči mohou nakupovat, prodávat, vyměňovat a spravovat virtuální fotbalový tým. Hra reprezentuje hráče skrz digitální karty vybudované na síti Etherea.

F1 Delta Time. Závodní hra, ve které mají hráči za úkol sbírat auta, řidiče, komponenty a další drobnosti formou NFT.  Herní komponenty tedy mohou být prodány jako NFT, směnitelné za Ethereum.

Na závěr jen dodám, že tyto hry jsou průkopníky v P2E (Play to earn) světě. V budoucnosti se můžeme těšit hrám, které budou mnohem propracovanější a spolu s vlnou růstu v herním průmyslu mají zářivou budoucnost. 

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x