Možnost zobrazovat, nakupovat a dokonce i razit NFT proniká do běžných výrobků největších jihokorejských společností. Na přelomu roku 2022 obsahovaly četné novoroční newslettery jihokorejských společností jeden módní termín: NFT. Zatímco mnozí šéfové firem slíbili, že v novém roce se naplno pustí do vývoje NFT, přední jihokorejské společnosti – Samsung, LG Electronics a Shinhan Card – již představily plány zahrnující technologii digitálních tokenů.

Tento týden představila společnost Samsung Electronics novou řadu chytrých televizorů, které údajně představují průlom v televizní technologii.

„V roce 2022 Samsung představuje první průzkumník a agregátor NFT na televizní obrazovce na světě. Jde o průlomovou platformu, která umožňuje prohlížet, nakupovat a zobrazovat vaše oblíbené umění – to vše na jednom místě,“ uvedla společnost a vysvětlila, že vidí příležitost v rostoucí poptávce po NFT. 

Kromě funkcí nákupu a zobrazení mohou potenciální kupci digitálních uměleckých děl  prozkoumat historii NFT a metadata blockchainu. Podrobné informace o tom, zda platforma NFT pochází z dílen Samsungu, nebo zda jde o spolupráci, nebyly zveřejněny.

LG nezůstává pozadu

Společnost LG Electronics uspořádala den po oznámení společnosti Samsung tiskovou konferenci. Park Hyung-se, šéf obchodní divize LG pro domácí zábavu, prozradil, že společnost „určitě“ plánuje začlenit funkce NFT do své řady televizorů. Park dodal, že nejnovější OLED televizory LG Electronics jsou optimalizovány pro zobrazování uměleckých děl.

„NFT televizory“ mají potenciál pro domácí zobrazování digitálních uměleckých děl na podobné úrovni jako v galerii. Existují samozřejmě kritici celého konceptu, především funkce televizoru jako obchodní platformy.

Jedním z nich je i Chung Seung-mo, pětadvacetiletý kryptoinvestor z Jižní Koreje, který bedlivě sleduje trh s NFT. „Opravdu nevidím smysl v tom, aby na mé televizi byla obchodní platforma pro NFT. Když je stále nepohodlné surfovat po internetu na něčem, čemu se říká Smart TV, nemyslím si, že by nákup NFT na televizi byl zrovna příjemný zážitek,“ řekl Chung pro Forkast.news. 

Společnosti Samsung a LG Electronics jsou dva největší hráči na světovém trhu s televizory. Jejich rozhodnutí zavést NFT ve svých nových řadách televizorů je může zpřístupnit domácnostem po celém světě. Podle portálu Statista je společnost Samsung Electronics nejprodávanějším výrobcem televizorů na světě. Ve třetím kvartále loňského roku měla přibližně 30,8% podíl na celosvětovém trhu. LG Electronics je s 19 % na druhém místě.

Šíření NFT napříč tradičním světem

Kromě výrobců elektroniky připravuje produkty související s NFT také významný hráč v jihokorejském finančním sektoru, Shinhan Card. Jedna z nejvýznamnějších jihokorejských společností vydávajících kreditní karty, včera spustila službu NFT ve své platební a lifestylové aplikaci Shinhan pLay. Služba nazvaná My NFT umožňuje uživatelům karet Shinhan zapsat vlastnictví svých věcí nebo nezapomenutelných událostí do NFT.

NFT služba Shinhan běží na blockchainové platformě Klaytn. Tu používá i KakaoTalk, dominantní aplikace pro zasílání zpráv v Jižní Koreji s 86,5% podílem na trhu. Člověk může jednoduše vytvářet NFT v aplikaci pLay a ty posílat prostřednictvím KakaoTalk dál. Shinhan se zaměřuje na ražbu a ukládání NFT, nikoliv obchodivání s nimi.

Shinhan Card, dceřiná společnost finanční skupiny Shinhan, uvádí, že bude pokračovat v rozšiřování svých služeb. V současné době pracuje na spolupráci se společností Bungaejangter Inc. Budují platformou pro obchodování s použitým zbožím, která bude využívat NFT jako záruku při prokazování pravosti registrovaného výrobku.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x