Banca Generali, italská banka s aktivy v hodnotě 87 miliard USD, hodlá svým klientům umožnit přístup k Bitcoinu. Ti si budou moci vytvořit bitcoinovou peněženku přímo na svém bankovním účtu.

Bitcoinovou peněženku zprostředkuje Conio, fintech společnost založená v San Franciscu dvěma Italy, jejímž významným investorem je právě Banca Generali. Obě společnosti zahájily spolupráci v prosinci 2020 a nyní se chystají novou funkci spustit.

„Po dokončení integrace platformy Conio do aplikace mobilního bankovnictví Banca Generali Private bude mít zákazník přímý přístup k obchodování s bitcoiny pomocí stejného prostředí, které se již používá v souvislosti s ostatními bankovními operacemi,“ uvedl magazín We Wealth. „Transakce může být připsána na běžný účet nebo na úvěr, aniž by se museli spoléhat na platební karty nebo předávat údaje třetím stranám.“

Platforma Conio bude integrována s bankovní aplikací banky Banca Generali. Všech více než 300 tisíc klientů si bude moci vytvořit bitcoinovou peněženku, která jim umožní nakupovat a prodávat bitcoiny.

 

Bezpečnost peněženky bude založena na bázi multi-signature:

„Se společností Conio jsme pracovali na inovativním řešení úschovy založeném na systému více podpisů (multisig). Ten zajišťuje úschovu bitcoinů a možnost přístupu k peněžence v případech, jako je dědictví,“ uvedl pro We Wealth Riccardo Renna, provozní ředitel a vedoucí oddělení inovací banky Banca Generali. „Banca Generali uchovává třetí bezpečnostní klíč jménem zákazníka a umožňuje mu jej v případě potřeby získat zpět.“

Nejde o jedinou finanční instituci spolupracující s Conio. Hype Challenger Bank umožňuje svým klientům obchodovat s bitcoiny, ti však mají možnost transakcí s externími peněženkami. 

Zpráva We Wealth neupřesnila, zda Banca Generali umožní svým klientům převádět bitcoiny do externích peněženek nebo zda bude mít v multisigovém nastavení další dva klíče mimo ten, který drží banka.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x