Solana pravděpodobně čelila dalšímu DDoS útoku. DDoS útok (Distributed Denial of Service, doslova distribuované odmítnutí služby) obvykle přetíží síť zasíláním mnoha požadavků na server oběti. Uživatelům se ve výsledku nedaří stránku oběti načíst.

Společnost Solana nepodala žádné oficiální vysvětlení potvrzující tuto událost, každopádně jde již o třetí incident za posledních šest měsíců. Uživatelé Twitteru mluvili o „obrovském zpomalení“ Solany, nikoliv však o výpadku. Do diskuse se připojili také členové subredditu r/CryptoCurrency. Tvrdili, že „zranitelnost systému“ je „smrtícím úderem pro seriózní obchodníky“.

Technické potíže Solany

Není to poprvé, co Solana čelí podobným problémům. V září 2021 došlo k 17hodinovému výpadku. Údajně jej zapříčinila masivní aktivita botů související s vydáním IDO (alternativa ICO, Initial Coin Offering) na decentralizované burze Raydium. Ačkoli Solana neměla finanční ztráty, nutný restart sítě zvedl vlnu kritiky.

O tři měsíce později přišel údajně další DDoS útok. Síť zůstala online, silnému přetížení navzdory. Spoluzakladatel Raj Gokal se pokusil situaci objasnit ve vlákně tweetů, DDoS útok popřel. Technické potíže byly později připsány NFT hře SolChicks.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x