Basketbalová legenda Michael Jordan se rozhodl vstoupit do světa NFTéček. Spolu se svým synem Jeffereym, Danielem Georgem a Jeronem Smithem založili holdingovou společnot Heir Inc. Daniel George má léta zkušeností ve společnostech jako Nike, FIFA a Rakuten. Jeron Smith působil v Nike a v Sony, zajímavý je také jeho post zástupce ředitele Úřadu pro digitální strategie Bílého domu.

Smyslem této platormy má být propojení sportovců (či umělců) s jejich fanoušky. Podle oficiálního webu projektu má Heir „nastolit novou éru digitální kultury“. Platforma bude založena na členství, přičemž zásadním budou právě NFTéčka. Fanoušci se mohou stát součástí skupin („Huddles“) a tím si zajistit přístup k exkluzivním nabídkám a mediálnímu obsahu, a případně jiným výhodám.

Tento rok se podařilo společnosti získat financování ve výší 10 milionů dolarů. Jordanův projekt získal i podporu start-upu Solana. Ten nabízí rychlé a levné transakce napříč rozsáhlým ekosystémem, jehož základním aktivem je SOL.

V současné době se zájemci ze stran fanoušků registrují na čekací listinu. Heir těmto potencionálním předplatitelům slibuje, že „budou mezi prvními, kteří zažijí novou generaci digitální kultury“. Naopak sportovci se registrují za účelem pozdějšího umístění na platformě. Prozatím potřebují pozvánku, v budoucnu by však měl být Heir otevřen širšímu spektru tvůrců a sportovců.

KONKURENCE PŘIBÝVÁ

Skupina kolem Jordana není jediná, kterou napadlo spojení NFT a sportu. NFT platforma RECUR oznámila práci na digitálním trhu se sběratelskými předměty z oblasti vysokoškolských sportů, které se ve Spojených státech těší značné popularitě. Za zmínku stojí, že členem správní rady společnosti RECUR bude i sám Steve Cohen, hedge fund manažer a majitel basketbalového klubu New York Mets.

Další kříženec NFTéček a sportu vzniká v dílnách DraftKings. Společnost získala práva na vytvoření sběratelských tokenů s hráči NFL (National Football League), které budou zahrnuty do Fantasy Football her DraftKings. Ve hře se tak může objevit například autogram Toma Bradyho. DraftKings je oficiálním partnerem NFL, NBA, NHL a mnoha dalších sportovních asociací.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x