V tomto krátkém ale šťavnatém článku si můžete prohlédnout události uplynulého týdne (27/12/21 – 2/1/22). 

Tento článek obsahuje přehled novinek, které jsem shledal zajímavými a nabídnou rychlý vhled do světa kryptoměn. Případně jakým směrem se krypto svět ubírá. Pojďme na to!

Ferrari bude ve spolupráci se švýcarským blockchainovým startupem Velas vydávat exkluzivní digitální obsah pro své fanoušky. NFT sektor se začíná znovu probouzet.

Burza FTX vypsala odměnu 1 milion dolarů pro banky za přijetí stablecoinů. V úterním příspěvků na Twiterru FTX uvedla, že zkoumá možnosti navázání vztahů s bankami v různých regionech, aby umožnila téměř okamžité a téměř bezplatné vklady a výběry prostřednitctvím stablecoinů.

Korejská vláda nařídila obchodům Apple a Google, aby stáhly hry P2E (Play to earn). Hry P2E se staly v posledním roce velice populární. Hráči si obvykle musí nejprve zakoupit herní díly v podobě NFT, aby mohli hru hrát a získávat herní odměny. Herní odměny nad několik dolarů jsou však v Jižní Koreji zakázány.

Mexiko ve čtvrtek na Twitteru potvrdilo plány na zavedení CBDC v roce 2024. Nové technologie a platební infrastruktura nové generace by mohly Mexiku pomoci k větší finanční inkluzivitě. 

MicroStrategy nakoupilo další Bitcoin, nyní drží skoro 6 miliard v kryptoaktivech. Michael Saylor nakoupil 1914 bitcoinů za sumu zhruba 94.2 milionů dolarů. K datu 29/12/21 drží 124 391 bitcoinů za průměrnou cenu $30 159 dolarů.

Burza Binance získala většinový podíl ve společnosti Swipe. Swipe je významným poskytovatelem kryptografických karet Visa. Uživatelé Binance budou moci díky akvizici utrácet své kryptoměny na více než 70 milionech míst po celém světě.

Od roku 2010 bylo napočítáno 438 bitcoinových nekrologů a nejvíce “úmrtí” stále připadá na rok 2017.

Podle údajů vzdělávacího portálu 99Bitcoins byla původní kryptoměna v roce 2021 prohlášena za “mrtvou” až 45 krát, což je nejméně třikrát víc než v roce 2020.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x