BTC – týdenní graf

V minulosti několikrát omílaný klíčový měsíční support na 47 140,64 jsme udrželi, a dokonce jsme měli od této úrovně krásný odraz směrem ke starší týdenní rezistenci na 51 791,64, odkud přišlo prozatímní lehké odmítnutí. Z denního grafu (viz. níže) odvozená rezistenční klesající trendová linie je zatím nepřekonána.

Co je zajímavé a co vnímám jako klasický pozitivní signál je týdenní bullish engulfing – v půli července, jakož i na konci září (označeno růžovým „zakroužkováním“) toto bylo otočkou trendu směrem zpět vzhůru – tož do třetice všeho dobrého? Může být, ovšem nejdříve je stále ještě třeba překonat onu rezistenci na 51 791,64. Pak můžeme být v očekávání, co teda Bitcoin udělá, až se dostane ke kvartální úrovni 58 793,16. Jak jsem již v minulosti zmiňoval, „hin se ukáže“…

BTC – denní graf

Denní graf nám po třech dnech strávených pod klíčovou dvoustovkou, v těch dnech tvořící konfluenci s onou měsíční úrovní na 47 140,64 provedl průraz směrem vzhůru, v podstatě mnou očekávaný odraz od těchto úrovní – a vskutku jsme rovnou v minulém týdnu našli rezistenci na 51 791,64.

Z denního grafu lze vidět, že se zřejmě chystáme na tuto úroveň zaútočit alespoň ještě jednou, přičemž z hlediska denního grafu významné nejčerstvější vyšší minimum ze včerejška je pozitivním a konstruktivním signálem po Vánočním odmítnutí této úrovně – poprvé se tak stalo již 7. prosince.

No a čím více a častěji je nějaká úroveň testována, tím větší je pravděpodobnost, že nakonec nevydrží – v tomto případě je na místě očekávat v případě průrazu oněch 51 791,64 nějakou tu zastávku na denní padesátce – tato klouzačka aktuálně sedí na 54 580, no než se tam BTC dostane, může to klidně být ona očekávaná rezistence kolem 53k.

Co se naznačené bílé sestupné trendové linie týče, pakliže dnes zavřeme alespoň cca 50750, lze ji na denní bázi považovat za proraženou… Zavíračka nad 51 791,64 pak nejspíše potvrdí růst po zbytek týdne směrem k výše zmiňovaným úrovním.

BTC On-chain – těžaři

Ze srovnáná toků coinů od těžařů na burzy vyplývá jednoznačně následující, tady se v podstatě nic nezměnilo – těžaři neprodávají prakticky žádný spot, toliko posílají občas cosi na derivátové burzy za účelem zajištění (hedging) svých spot pozic…

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

BTC On-chain – toky coinů na burzy a z burz

Lehký uptick v coinech posílaných na burzy, jasně převažují derivátové burzy nad spotem – IMO zvýšená chuť trhu spekulovat s pákou – aby také ne, po tom nedávném výplachu první prosincovou sobotu…

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

BTC On-chain – stavy coinů na burzách

Stavy bitcoinů na burzách – lehký uptick, výrazněji více na derivátových burzách – beru jako potvrzení výše uvedené dvojice grafů ohledně toků coinů na burzy a z nich – povšimněte si, jak vlažná je změna na spotu vs. „akčnější“ reakce na derivátových burzách…

Každopádně stavy bitcoinů na burzách mají zatím stále ještě jednoznačný trend – dolů – a to je prostě bullish.

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

BTC On-chain – bitcoiny v zisku/ztrátě

Čisté nezrealizované zisky („NUP – Net Unrealized Profit“ – první graf ), Procento zásoby BTC v zisku (Profit percent (Supply) – druhý graf) i Procento neutracených transakčních výstupů (Profit percent (UTxO) – třetí graf), jež s procentem zásoby BTC v zisku logicky extrémně těžce koreluje všechny ukazují viditelnou bullish divergenci:

NUP – srovnej nové vyšší minimum na grafu ceny BTC vs. nové nižší minimum na grafu NUP:

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

Procento zásoby BTC v zisku: Tady je ta divergence ještě výraznější, nad to extrémnější diskonekt mezi cenou a novým nižším minimem:

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

Procento neutracených transakčních výstupů v zisku: To samé, akorát opepřeno o fakt, že na rozdíl od výše zmiňované zásoby v profitu jsme vzhledem k červencovým minimům neudělali ani nové vyšší minimum:

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

Co se ztrát z hlediska neutracených transakčních výstupů týče, také máme divergenci oproti zářijové korekci, nadto jsme oproti letnímu bočnímu sekání zvládli s onou korekcí ze 69k na cca 43k dostat prakticky stejné množství bitcoinu od posledních provedených transakcí do ztráty – toto v kombinaci s výše uvedenými třemi grafy vnímám jako signál, že „dosť už bolo tej bolesti, hej?!“

BTC On-chain – páka/funding = hrubý odhad tržního sentimentu

Lidé jednoznačně otvírají od výplachu z první prosincové soboty nové pozice, jak vidno z odhadovaného pákového poměru (první graf), avšak funding rate (hrubý ukazatel toho, která strana trhu je ve svých pákových extempore na perpetual swapech „urputnější“ – druhý graf) hlásí celkem neutrální stav.

Osobně bych odhadoval, že „chytači padajících nožů“ jsou tak zhruba v rovnováze se shorty těžařů, či že přinejmenším tomu tak doposud od toho 4. prosince, kdy jsme viděli jasný spike fundingu ve prospěch býků, bylo.

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

ETH – týdenní graf

ETH má celkový technický obrázek stále silnější, než BTC, avšak je tam vidět určitá lokální známka slabosti oproti BTC, jak ostatně níže uvidíme i na poměrovém páru ETHBTC. Co je důležité je skutečnost, že jsme udrželi ony 4k jako support (3 928,05) a zdá se, že tento týden by mohl proběhnout odraz směrem vzhůru, pokud né rovnou zpět k 4 630,88 coby k měsíční rezistenci aktuálního rozsahu, tak alespoň někde k mediánu okolo cca. 4300…

ETH – denní graf

Denní graf se nám po sekání nahoru a dolu okolo klíčové úrovně 3 928,05 evidentně zatím posunul směrem nad tuto úroveň a jak jsem uvedl výše, očekával bych teď pohyb vzhůru směrem k cca 4 300, ne-li rovnou na rezistenci aktuálního rozsahu na 4 630,88.

V tomto rozsahu se pohybujeme v podstatě od půlky října – přičemž tu vrchní rezistenci jsme extenzivně testovali již dvakrát: v listopadu od 8. do 14. a pak znovu na přelomu listopadu a prosince od 30. listopadu do 3. prosince. Pokud se tedy znovu dostanem k útoku na jeho horní hranici, očekávám spíše průraz, než další odmítnutí, pakliže se samozřejmě nestane něco neočekávaného 🙂

ETHBTC – týdenní graf

ETHBTC minulý týden neudrželo měsíční support 0,081967, ačkoliv dva týdny předtím to býci „pohlídali“. Jak jsem psal posledně, zřejmě se jedná o dočasnou boční konsolidaci před další možnou expanzí výše. Stále ještě bych v rámci tohoto nevylučoval návštěvu úrovně 0,077218, případně 0,072668, jak jsem ostatně naznačoval předminule v odstavci „Ethereum – Dominance & ETH/BTC“.

ETHBTC – denní graf

Denní graf páru Ethereum/Bitcoin zatím vyhrožuje přepnutím úrovně 0,081967 ze supportu na rezistenci s dosavadní oscilací od této úrovně na obě strany, jsme tak napůl cesty mezi 0,081967 a 0,077218.

ETH dominance

Dominance Etherea aktuálně testuje úroveň 20% po krásném break outu před pěti týdny. Očekávám buď odraz s tím, že ETH bude vůči BTC dále posilovat, alternativně průraz směrem dolů s tím, že jak jsem psal předminule, druhý týden v řadě po sobě se zavíračkou pod touto klíčovou úrovní budu považovat za zneplatnění tohoto mého býčího pohledu na věc.

ETH on-chain – toky ETH na burzy a z nich

Tradičně podstatně větší aktivita na derivátových burzách za mě u ETH značí kombinaci spekulantů se zajišťujícími se těžaři, přičemž dosavadní relativní klid na spotu byl včera narušen od října největším odtokem Etherea z burz. Pro další vývoj ceny vzhůru jedině pozitivní signál…

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

ETH on-chain – stavy ETH na burzách

Včerejší významný objem výběrů ETH ze spotových burz se projevil dalším poklesem stavu Etherea na burzách…

zdroj on-chain dat: https://www.cryptoquant.com

Závěr

Odraz na Bitcoinu, který jsem trochu nedočkavě dva týdny vyhlížel zřejmě konečně nastal, přičemž jsme hned v minulém týdnu lehce otestovali onu klíčovou týdenní úroveň 51 791,64 s tím, že denní graf vypadá, jakobychom se měli brzy pokusit na ni zaútočit ještě jednou – pokud se tak stane, čekám spíš proražení, než nějaké zákeřné odmítnutí – to, jak jsem ostatně psal dříve, primárně očekávám případně výše – okolo 58k (klíčová kvartální úroveň 58 793,16).

Ethereum má celkový technický obrázek stále silnější, než BTC, ačkoliv aktuální týdenní bullish engulfing u BTC vs. slabší týdenní odraz ETH může nechávat určité pochybnosti. Tyto pochybnosti dost možná odstraní zavíračka tohoto týdne.

Uvidíme, co vývoje cen kryptoměn předvedou v těch pár dnech do konce roku – ještě na samém sklonku roku plánujeme vydat analýzu na základě dlouhodobějších grafů – tedy ročního, kvartálního a měsíčního – tak, abyste si mohli udělat obrázek o tom, co nás dost možná bude v průběhu příštího roku ve světě kryptoměn z hlediska price action čekat 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x