Doslova raketový vzlet zažila jedna z předních kryptoměn Terra ($LUNA). Ta se momentálně nachází v TOP10 z pohledu tržní kapitalizace.

Po propadu bitcoinu o 27%, který způsobil korekci celého krypto trhu se během víkendu minulého týdne $LUNA odrazila z hodnoty $49.65 dolarů až na její nové “all time high” $78.22.

To vše se událo během jediného dne.

Důvodem může být silný fundament projektu Terra ($LUNA). Kde ekosystém má svou vlastní decentralizovanou a algoritmickou stablecoinu TerraUSD ($UST). Ta je vytištěna na základě poptávky a zajišťována stejnou hodnotou “spálené” hodnoty $LUNA tokenu, což je jeden z důvodů rostoucí ceny tokenu. Terra je tedy deflačním mechanizmem.

Další katalyzátorem může být rostoucí uzamčená hodnota, která se v době psaní článku pohybuje okolo 13.8 miliard dolarů. Pro porovnání se můžete podívat na tabulku dole.

Všimněte si počtu protokolů na dalších platformách. Terra blockchain chystá spustit přes 160 nových protokolů na začátku roku 2022.

Nyní už ale k tomu co je námětem článku.

Přední hongkongská asijská společnost Chiron Partners, která se zabývá rizikovým kapitálem (venture capital), oficiálně spustila Chiron Terra Fund I (CTI), svůj první specializovaný investiční fond zaměřený na konkrétní protokoly, s kapitálovými závazky ve výši 50 milionů amerických dolarů, které budou investovány do inovativních projektů, jež jsou v souladu s vizí firmy transformovat digitální ekosystém.

Fond CTI bude jako jeden z prvních v oboru investovat do slibných projektů postavených na ekosystému Terra ($LUNA). Projekty jako decentralizované finanční aplikace (DeFi), platformy spojené s metaverzy, NFT platformy a další. Chiron Partners se tímto staví do klíčové pozice při rozvoji slibných, převratných a nově vznikajících projektů.

"Jsme nadšeni, že se společnost Chiron Partners připojila k rychle se rozvíjejícímu ekosystému Terra jako cenný zdroj, který pomáhá vybavit projekty a tvůrce ekosystému kapitálem, strategickými znalostmi a dalším poradenstvím."

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x