Před necelým týdnem se Čínská firma se zaměřením na informační bezpečnost, Qihoo 360 nechala slyšet, že vyvinula software k monitorování těžařských aktivit, schopný „vyčenichat“ nejen „regulérní ilegální“ těžbu, nýbrž i těžbu na základě infekce těžícím malwarem.

Z jejich vyjádření plyne, že v Číně bylo v listopadu aktivních cca 109 tisíc IP adres s těžařskou aktivitou, jejich hlášení vyšlo cca týden poté, co těžaři v Číně, kteří doposud odtamtud neutekli, z různých míst hlásili problémy s DNS poisoningem.

Qihoo 360 uvádí, že těžbu zaznamenala v provinciích Guangdong, Jiangsu, Zhejiang a Shandong. Je nesmírně zajímavé, že taková zpráva přichází několik měsíců poté, co Čína těžaře de iure i de facto ze své země vykopala. Že by apetit číňanů po přilepšené prostřednictvím těžby nevysychl ani s letním „zakleknutím“ a zákazem? Prozatím to tak přinejmenším vypadá.

Zajímavé je tvrzení firmy, že software u těžařů identifikuje IP adresu, geografickou lokaci, typ sítě, frekvenci připojení a je rovnou schopen doporučit způsob, jakým na daného těžaře „zakleknout“. Dle odkazované zprávy software identifikoval, že těžaři využívají buď klasické domácí připojení, alternativně firemní internet, někteří údjaně stále hostují svá zařízení v datacentrech. No uvidíme, zda-li se ohledně ilegálních těžařů v Číně v souvislosti s aktivitami této firmy v budoucnu dozvíme něco zajímavého.

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x