V krypto světě obecně platí, že ten kdo dřív přijde ten dřív mele. Především, pokud máte možnost nakoupit slibné projekty ještě dřív, než se vůbec dostanou na trh. Tedy mezi širokou veřejnost.

Na běžných trzích je šance dostat se k předprodejovým projektům pro běžné smrtelníky téměř nulová. Kryptoměny ale přináší nový vítr do plachet i menším investorům a tyto “launchpady” umožňují poměrně snadnou cestu ke koupi nových projektů(přesněji jejich tokenů).

A to ještě před tím než se dostanou na burzy.

Krypto launchpady nazývané také IDO platformy. Slouží k spouštění nových projektů a jejich tokenů a také k zvyšování likvidity.

Účast v předprodeji a rizika

Pokud se chcete účastnit musíte nakoupit nativní token launchpadu a na určitou dobu ho uzamknout. Zde vzniká risk spojený s volatilitou trhu. Cena tokenu se může razantně propadnout a vy jej nebudete schopni prodat.

Většina launchpadů má vytvořený systém vrstev ve kterém množství vámi uzamknutých tokenů přímo ovlivňuje velikost obnosu za který můžete předprodejové projekty nakoupit.

Koupí a uzamknutím tokenů tedy získáváte příležitost investovat do projektů, které na trhu ještě nenajdete.

Pojďme si uvést některé populární a úspěšné IDO platformy.

Příklady launchpadů

Polkastarter – Multichain IDO platforma, která funguje na Ethereu, BSC chainu i Polygonu.

BSCpad – První decentralizovaná IDO platforma pro Binance smart chain. Úspěšné zavedení přes 50 projektů.

Trustswap – Jedná z prvních IDO platforem působící na Ethereu a Polygonu.

V krypto ekosystému můžete najít mnoho dalších.

Závěr

Ve skutečnosti, dostat se do těchto launchpadů není z finančního hlediska úplně jednoduché a pro mnohé je to nemožné. Vznikají ale nové projekty, kde cena pro participaci není tak vysoká. 

V budoucnu vás budeme informovat i o těchto příležitostech, proto mějte oči na stopkách a nezapomeňte, že jsme tady pro vás!

what
0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x