Měsíční graf

Jakkoliv hrozivě měsíční graf aktuálně díky víkendovému pákovému výplachu vypadá, ve skutečnosti to stále ještě nemusí být úplná katastrofa. Sice jsme v prosinci neudrželi onu důležitou kvartální úroveň 58 793,16 USD za 1 Bitcoin, nicméně zavíračka 57 014,33 je také celkem silná. 

Nejbližší měsíční support, minule zmiňovaných 47 140,64 jsme zatím udrželi, ovšem z hlediska jakýchkoliv závěrů co se měsíčního grafu týče je brzy, máme za sebou teprve několik prvních prosincových dní. Pakliže však máme stále doufat relativně silnou letošní zavíračku, měl by se Bitcoin v prosinci raději silně odrazit a v těchto chvílích hrozivě vypadající momentová svíčka směrem dolů by měla podstatnou část svého těla změnit v knot. 

Z hlediska makro rozsahu á 30k – 60k byl víkendový odraz aktuálně cca šestitisícovým knotem doposud otočkou z prostředku tohoto rozsahu (mid-range reversal). Pokud má být obrázek bitcoinu i nadále konstruktivní, ideálně bychom právě v těchto chvílích měli tvořit první významnější nové vyšší minimum.

Pokud bychom prosinec zavřeli pod 47 140,64, pak bych někdy v prvním kvartálu 2022 očekával odraz někde od kvartální a měsíční úrovně na 35 041,11 s následným očekávaným hledáním nové nižší rezistence v rámci přinejmenším hlubší korekce, ne-li rovnou začátku nového medvědího trhu.

Týdenní graf

Trendovka jednoznačně zlomena velkou svící, ovšem významné odmítnutí od úrovně okolo 42 000 (opravdu velké rozdíly mezi jednotlivými burzami, taková Huobi měla například „flash crash“ až na úroveň okolo loňské roční zavíračky na cca 28 890, TradingView index ukazuje minimum minulého týdne na 43 518,43) dává naději na možné brzké vyschnutí zásob bitcoinů k prodeji na těchto úrovních, pakliže se tak již, alespoň dočasně, nestalo.

Bohužel jsme týden zavřeli i pod klíčovými týdenními průměry, které aktuálně vyhrožují bearish crossem s tím, že dle pravidel TA jsou nyní očekávány jako rezistence. Není to poprvé, co jsme v rámci nějaké korekce zavřeli týden pod klíčovým průměrem, jde o to, že pokud máme udržet vývoj býčího scénáře (tedy vypláchli jsme páku, nyní/spíš dřív, než později by měl nastávat obrat) neměli bychom tento týden zavřít pod nimi, je tam konfluence s týdenním S/R flipem na úrovních okolo 52 000 – 53 000. Tento však nenastal, stejně, jako jsme prorazili začátkem října nad tuto rezistenci, nedokázali jsme ji doposud na týdenní bázi proměnit v support. Pokud se tento aktuální stav potvrdí i zavíračkou tohoto týdne, na nějaký býčí scénář zřejmě budeme muset, aspoň na nějaký čas, zapomenout. Jinými slovy, ideálně je třeba zavřít tento týden zpátky nad průměry nad onou výše zmiňovanou zónou (týdenní rezistence 51 791,64, obě „klouzačky“).

Pokud máme pokračovat dolů, relativně „hezký“ medvědí scénář by bylo pokračování víkendového odrazu až někde k 52 000 – 53 000 a tam potvrzení pokračování korekce níže odmítnutím těchto úrovní. V takovém případě můžeme klidně vidět přinejmenším znovu návštěvu oblastiu okolo 42 000 (týdenní support 43 194,81), případně i níže.

Denní graf

Potvrzení odmítnutí rezistence na 58 793,16 na denním grafu bylo velice záhy následováno párem velkých svíček směrem dolů, přičemž po silném odmítnutí z prostředku makro rozsahu jsme se doposud usadili nad měsíčním supportem 47 140,64.

Vzhledem k velkému pohybu, který aktuálnímu stavu předcházel bych očekával buď delší konsolidaci bokem bez nějakého významnějšího směrového pohybu, pokud by tomu tak bylo, dříve, nebo později by se zřejmě dalo očekávat pokračování níže, tzn. nejdříve alespoň zkusit ještě jednou navštívit víkendový odraz okolo 42 000.

Pokud se má odehrávat otočka a scénář, že v těchto dnech tvoříme významné vyšší minimum na delších časových rámcích, měli bychom se co nejdříve otočit a ve zbytku týdne pokračovat zpátky alespoň k těm 52 000 – 53 000. Odmítnutí od této oblasti by znamenalo další trable.

 

Dlouhodobé „klasické“ klouzačky 50/200 ukazují konfluenci delšího průměru s měsíčním supportem. Dle dosavadní reakce je na těchto úrovních evidentní zájem akumulovat. Pokud to byl opravdu toliko pákový výplach, měli bychom se brzy z oblasti blízko pod 50 000 vydat zpátky hledat nová maxima, jinak se také může stát, že přijde nějaká „dlouhodobě se zvyšující sleva“ 🙂

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám váš názor, okomentujte článek.x